Justyna Święty-Ersetic przekazała smutne wieści. "Fani muszą się pogodzić"

20.02.2023 13:40

Justyna Święty-Ersetic przekazała, że nie weźmie udziału w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które na początku marca odbędą się w Stambule. Zawodniczka specjalizująca się w biegu na 400 metrów poinformowała, że zmagania w hali w tym sezonie z jej udziałem dobiegły końca, a sama ma inne sportowe priorytety.

Justyna Święty-Ersetic
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Justyna Święty-Ersetic pojawiła się w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, gdzie w biegu na 400 metrów wywalczyła brązowy medal. Rezultat 51.91 sekundy jest jej najlepszym wynikiem uzyskanym podczas zimowych występów na hali  i ostatnim w tym sezonie. Jak się okazało multimedalistka olimpijska wycofała się ze startu w HME w Turcji, aby skoncentrować się na wiosenne zmagania na otwartym stadionie.

-  Z jednej strony chciałabym wystartować w Stambule, bo ze startu na start się poprawiam. Ale z drugiej strony boję się, nie chcę przedobrzyć i chcę wejść do sezonu letniego w pełnym zdrowiu. Kibice też muszą pogodzić się z tym, że następuje zmiana pokoleń - opowiadała mediom Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Justyna Święty-Ersetic nie wystartuje w HME w Turcji

Głównym celem na sezon 2023 są mistrzostwa świata w Budapeszcie, a długoterminowym wyzwaniem to przygotowanie się do IO w Paryżu.

- To mój cel długoterminowy. Niekoniecznie się to podoba moim najbliższym, bo już myśleli wszyscy, że po igrzyskach w Tokio zakończę swoją przygodę i będą mnie mieli częściej i więcej w domu. Ja jednak chcę powalczyć, chcę spróbować. To jest coś, co sprawia mi radość. Lubię czuć adrenalinę, rywalizację - podkreśliła.

loader

Identyczną decyzję, co Święty-Ersetic podjęła Natalia Kaczmarek, która również myśli o czempionacie w stolicy Węgier. W ubiegły weekend zawodniczka poprawiła halowy rekord Polski w biegu na 400 metrów, zdobywając pierwszy w swojej karierze tytuł halowej mistrzyni kraju.

Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule zaplanowano w dniach 2-5 marca.

RadioZET.pl