Obserwuj w Google News

Mistrzyni Polski zakończyła karierę. "Dziękuję, że byliście dla mnie wsparciem"

1 min. czytania
28.03.2023 12:37
Zareaguj Reakcja

Joanna Jóźwik ogłosiła zakończenie kariery. Dwukrotna medalistka mistrzostw Europy poinformowała o swojej decyzji na Instagramie. „Sport mnie ukształtował, dostarczył emocji nie z tej ziemi, wrażeń, których nie zapomnę do końca życia. Dziękuję, że tyle lat byliście moim wsparciem. Osiągnęłam to z Wami” – napisała reprezentantka Polski.

Joanna Jóźwik zakończyła karierę. "Dziękuję, że byliście dla mnie wsparciem"
fot. SERGEI GAPON/AFP/East News

Joanna Jóźwik, specjalizująca się w biegu na 800 metrów, jest pięciokrotną mistrzynią Polski na stadionie i brązową medalistką mistrzostw Polski seniorów (2013) . 32-letnia lekkoatletka musiała zakończyć karierę z powodu przeciągającego się leczenia poważnej kontuzji.

Jóźwik pożegnała się z kibicami na Instagramie. „Nie da się nawet opisać tego, jak to jest stanąć do finału igrzysk olimpijskich i walczyć o medal najważniejszej sportowej imprezy świata. Jestem szczęśliwa i wdzięczna, że mogłam to przeżyć. To i wiele, wiele innych ekscytujących chwil. Czas teraz przełożyć całą naukę na kolejne działania. Uczucie, że za moimi plecami stoi mnóstwo kibiców pomagało mi stawiać sobie codziennie wysoko poprzeczkę. Dziękuję, że tyle lat byliście moim wsparciem. Osiągnęłam to z Wami” - napisała zawodniczka.

Jóźwik w trakcie kariery zdobyła dwa złote medale mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów – 2014 i 2015 oraz trzy tytuły w sztafecie 4 × 400 metrów – 2013, 2014 i 2015. 32-letnia biegaczka jest też brązową medalistką mistrzostw Polski seniorów (2013) i czterokrotną medalistką halowych mistrzostw kraju, na których zdobyła cztery srebrne krążki.

Poza brązem mistrzostw Europy z 2014 roku i medalami HME największym sukcesem biegaczki jest piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAB