Obserwuj w Google News

Koszmarna kontuzja Polki. Koniec marzeń o starcie w MŚ

2 min. czytania
24.07.2023 19:03
Zareaguj Reakcja

Iga Baumgart-Witan za pośrednictwem Instagrama przekazała kibicom najgorsze wieści. Biegaczka na 400 metrów ujawniła, że zabraknie jej na zbliżających się mistrzostwach Polski i mistrzostwach świata. Powodem nieobecności jest kontuzja stopy, jakiej doznała w ostatnim czasie.

Iga Baumgart-Witan
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Iga Baumgart-Witan w trakcie IO w Tokio zgarnęła dwa medale: złoty w sztafecie mieszanej 4x400 m oraz srebro w sztafecie 4x400 m. Dodatkowo w jej kolekcji nie brakuje krążków z mistrzostw świata (srebro i brąz), czy mistrzostw Europy (złoto i srebro) oraz mistrzostw Polski (2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe).

Redakcja poleca

Już wcześniej biegaczka borykała się z urazem stopy, ale udało jej się powrócić do treningów. Okazuje się, że to było tylko chwilowe. Na niedługo przed MP i MŚ sportsmenka z Bydgoszczy doznała kontuzji, przez którą może zapomnieć o rywalizacji w tym sezonie. Zawodniczce odnowiła się wspomniana kontuzja.

Iga Baumgart-Witan nie wystąpi w MP i MŚ w Budapeszcie

"Na ostatnim sprawdzianie przed moim planowanym startem na Mistrzostwach Polski, stópka poległa. Wydarzyło się coś bardzo złego i prawdopodobnie uszkodziłam któreś ze ścięgien na tyle poważnie, że muszę się poddać. Kontuzja uniemożliwi mi jakikolwiek start w tym sezonie. Nie tak miało być i bardzo przez to cierpię" - czytamy na Instagramie.

Baumgart-Witan uspokoiła fanów, że problemy zdrowotne nie przeszkodzą jej w powrocie w sezonie 2024. "Kochani za rok Igrzyska! Diablice takie jak 400-metrówki tak łatwo nie odchodzą, więc nie pozbędziecie się mnie tak szybko" - dodała.

Przypomnijmy, że fani najpierw będą dopingować Polaków na krajowych mistrzostwach, które wystartują 27 lipca i potrwają do 29.07. Blisko trzy tygodnie później lekkoatleci rozpoczną rywalizację w MŚ w Budapeszcie. Walka o medale na Węgrzech odbędzie się w dniach 19 -27 sierpnia.

RadioZET.pl