Obserwuj w Google News

Polka musiała uciekać przed atakiem Hamasu: "Jestem bezpieczna"

2 min. czytania
09.10.2023 10:00
Zareaguj Reakcja

Sofia Ennaoui, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 1500 m, musiała przerwać swój urlop w Izraelu i w trybie natychmiastowym uciekać przed atakiem Hamasu. Polska lekkoatletka w mediach społecznościowych poinformowała, że jest już bezpieczna.

Sofia Ennaoui
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

"Czas na długo wyczekiwany przeze mnie wyjazd do Tel Awiwu z przyjaciółmi" - pisała pierwszego dnia października Sofia Ennaoui. Lekkoatletka prosiła swoich fanów o polecenie miejsc wartych odwiedzenia i wszelkie wskazówki, które pomogłyby jej w zwiedzaniu tego miasta. Niestety zamiast cudownych chwil, pojawiły się niepokój o zdrowie i życie!

W sobotę nad ranem bojownicy Hamasu przedarli się do kilku izraelskich miast, a ze Strefy Gazy wystrzelono rakiety m.in. w stronę Tel Awiwu. Terroryści zaatakowali m.in. uczestników festiwalu, porwali kilkadziesiąt osób, w tym niemiecką studentkę. W wyniku napaści i odwetu Izraela po obu stronach konfliktu zginęło ponad tysiąc osób, o blisko 2,5 tysiąca jest rannych. Polskie służby podjęły już akcję ewakuacji naszych obywateli z tego terytorium. Uciekać musiała też Ennaoui, o czym poinformowała w mediach społecznościowych.

Chwile grozy Sofii Ennauoi

"Drodzy, dotarliśmy wraz z przyjaciółmi bezpiecznie do Polski. Nikt z nas nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, jednak dzisiejszy poranek mocno zmienił oblicze naszego urlopu" - napisała lekkoatletka. "Dzięki wielkiej uprzejmości i przychylności lokalnych mieszkańców, udało się nam dotrzeć na lotnisko, skąd udaliśmy się w dalszą podróż do Polski. Dziękujemy za gotowość »tu na miejscu« osób, które od wczesnych godzin porannych oferowały nam swoją pomoc i okazywały troskę" - dodała.

Sofia Ennaoui swoje największe sukcesy osiągała w mistrzostwach Europy, czy to w hali, czy na stadionie. Z obu tych imprez przywiozła w sumie pięć krążków - dwa srebrne i trzy brązowe. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 10. miejsce. W 2022 roku w Eugene była blisko medali mistrzostw świata, skończyło się 5. pozycją.

Nie przegap