Obserwuj w Google News

Znowu to zrobiła! Polka podwójną wicemistrzynią świata

1 min. czytania
22.07.2022 17:59
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Zdziebło znowu to zrobiła! Polka zajęła drugie miejsce w chodzie na 35 km w mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Eugene i tym samym zdobyła swój drugi srebrny medal na tym mundialu. W piątek 15 lipca 25-latka została wicemistrzynią świata w chodzie na 20 km.

Katarzyna Zdziebło
fot. Steph Chambers/Getty AFP/East News

Katarzyna Zdziebło od samego początku szła w czołówce. Przez dłuższy czas zajmowała na zmianę z Peruwianką Kimberly Garcią Leon pierwsze miejsce, ale na 17. km spadła na drugą pozycję, którą utrzymała jednak do samego końca.

Do mety dotarła z czasem 2:40:03, co dało jej srebrny medal. Przy okazji pobiła rekord Polski na tym dystansie. Złoto zdobyła Kimberly Garcia Leon z Peru (2:39:16), która pobiła rekord MŚ i Ameryki Południowej, a brąz Chinka Qieyang Shenjie (2:40:37). Identyczna była kolejność na dystansie 20 km. Druga z Polek - Olga Niedziałek - zajęła 11. miejsce.

Redakcja poleca

Katarzyna Zdziebło podwójną wicemistrzynią świata

Sukces Katarzyny Zdziebło to drugi w historii medal mistrzostw świata w chodzie kobiet dla Polski. Ponadto drugi raz w historii MŚ w lekkiej atletyce reprezentant Polski zdobył dwa medale podczas jednego mundialu, a pierwszy raz zrobił to indywidualnie. W 2007 roku Marek Plawgo sięgnął po brązowe medale na 400 metrów przez płotki i w sztafecie 4 x 400 metrów.

To czwarty medal polskiej reprezentacji na tych mistrzostwach świata (srebro Zdziebło na 20 km oraz dublet młociarzy: złoto Fajdka i srebro Nowickiego).

RadioZET.pl