Obserwuj w Google News

Zapadł w śpiączkę, trwa walka o jego życie. "Proszę pomódlcie się za niego"

Maciej Walasek
1 min. czytania
22.08.2022 20:48
Zareaguj Reakcja

Ben Gregory znajduje się w stanie krytycznym po wypadku rowerowym. Były brytyjski lekkoatleta został potrącony przez samochód. "Proszę, pomódlcie się za niego i wyślijcie całą pozytywną energię i myśli, jakie możecie zebrać" - zaapelowała partnerka sportowca, Naomi Heffernan.

Ben Gregory
fot. Ben Gregory/Instagram screen

Ben Gregory specjalizował się w dziesięcioboju. Poza występami pod flagą Wielkiej Brytanii 31-latek reprezentował także Walię w trakcie Igrzysk Wspólnoty Narodów. Kiedy pożegnał się z profesjonalnym sportem zaczął pełnić rolę trenera personalnego.

W miniony weekend Gregory uległ wypadkowi w trakcie jazdy na rowerze. Z początku wydawało się, że po kolizji nie doznał poważniejszych obrażeń, ale badania lekarskie wykazały liczne krwotoki mózgu i pękniętą czaszkę. Sportowiec znalazł się w stanie krytycznym.

Ben Gregory walczy o życie

Naomi Heffernan, partnerka Gregory'ego za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że lekkoatleta "jest w śpiączce i podtrzymywany przy życiu".

"Ben potrzebuje teraz naszych pozytywnych myśli i modlitw. Ci, którzy znają Bena, wiedzą, jak silny jest psychicznie i fizycznie, jest wojownikiem i przetrwa to. Proszę, pomódlcie się za niego i wyślijcie całą pozytywną energię i myśli, jakie możecie zebrać" - czytamy na Instagramie.

ig
fot. Instagram screen

"Nasze myśli i modlitwy są w tym czasie z przyjaciółmi i rodziną Bena Gregory'ego. Osiągnięcia Bena jako sportowca mówią same za siebie: najlepszy w historii dziesięcioboista Walii - 3 Igrzyska Wspólnoty Narodów, rekordzista Walii i wielokrotny reprezentant Walii i Wielkiej Brytanii" - dodał oficjalny profil Welsh Athletics.

RadioZET.pl