Obserwuj w Google News

Wojciech Nowicki rezygnuje ze startu. Zaskakująca decyzja

Maciej Walasek
1 min. czytania
18.07.2022 11:37
Zareaguj Reakcja

Wojciech Nowicki zrezygnował ze startu w sierpniowych Mistrzostwach Europy w Monachium. W sobotę zawodnik został wicemistrzem świata w rzucie młotem na lekkoatletycznych MŚ w Eugene.

Wojciech Nowicki
fot. AP/Associated Press/East News

Wojciech Nowicki w trakcie sobotnich zmagań ustąpił jedynie Pawłowi Fajdkowi i wywalczył srebrny medal na lekkoatletycznych MŚ w Eugene. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" 33-latek ujawnił, że robi sobie przerwę, w wyniku czego zabraknie go na sierpniowych ME w Monachium.

"Chciałbym po prostu trochę odpocząć po sezonie. W tym roku nastawiałem się bardziej na mistrzostwa świata. I tyle. Czuję, że muszę teraz trochę więcej pobyć w domu, by spędzić czas z rodziną, bo ostatni rok to były bardzo trudne przygotowania. Podporządkowałem wszystko temu, by zostać mistrzem świata. Paweł był jednak tym razem lepszy" - cytuje jego wypowiedź "Przegląd Sportowy".

Wojciech Nowicki nie wystartuje na ME w Monachium

"To wcale nie była trudna decyzja, bo już wcześniej rozmawiałem na ten temat z trenerką Joanną Fiodorow. Podjęliśmy decyzję, że jeśli dobrze wystartuję w Eugene, to zrezygnuję z występu w ME. Ten czas poświęcę na: rodzinę, regenerację i wyleczenie urazów" - kontynuował.

Redakcja poleca

Nowicki wyjaśnił, że poza odpoczynkiem będzie chciał się skupić na MŚ w Budapeszcie, które odbędą się w przyszłym roku, a także na IO w Paryżu 2024.

MŚ w Eugene zakończą się w niedzielę 24 lipca. Z kolei ME w Monachium odbędą się w dniach 11-21 sierpnia.

RadioZET.pl