Obserwuj w Google News

Tragiczna śmierć 38-letniej lekkoatletki. Osierociła trójkę dzieci

1 min. czytania
30.10.2022 17:18
Zareaguj Reakcja

Tijana Gligić nie żyje. Popularna lekkoatletka od pewnego czasu walczyła z rakiem. Reprezentantka Bośni i Hercegowiny kilkukrotnie biła rekord kraju w biegu na 400 m ppł.

Tijana Gligić
fot. Tijana Gligić/Instagram screen

Tijana Gligić zmarła w sobotę 29 października. Od wielu lat lekkoatletka zmagała się z nowotworem. Specjalizowała się w biegu na 400 metrów przez płotki. Pasją do sportu zaraziła ją matka. Poza rywalizacją na bieżni Gligić była trenerką fitnessu i gimnastyki. Została także nauczycielką wychowania fizycznego.

Od początku swojej kariery występowała w klubem Borac Athletic Club w Bośni i Hercegowinie. Z początku startowała pod flagą Serbii, ale od 2003 roku postanowiła bronić barw Bośni i Hercegowiny.

Tijana Gligić nie żyje

W czasie zmagań w lekkiej atletyce Tijana Gligić wielokrotnie poprawiała rekord kraju w biegu na 400 m przez płotki. Poza sportem udzielała się także charytatywnie w Stowarzyszeniu Rodziców z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym "CPossible". Miało to związek z jej córką, Nikoliją, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Tijana Gligić osierociła trójkę dzieci. Miała 38 lat.

RadioZET.pl