Oceń
W poniedziałek Athletics Integrity Unit (AIU), organizacja odpowiedzialna za zapewnienie uczciwości w lekkoatletyce, opublikowała oświadczenie, w którym przekazała, że dyskwalifikacja Natalji Antiuch została przedłużona. Wcześniej anulowane były jej wyniki od 30 czerwca 2013 do 8 lipca 2013. Rosjanka jest zawieszona do 2025 roku.
Natalja Antiuch straci olimpijskie medale
"W następstwie zarzutów AIU opartych na danych systemu informacji laboratoryjnej, rosyjska lekkoatletka Natalja Antiuch została zawieszona za stosowanie substancji zabronionej. Anulowane zostaną jej wyniki od 15 lipca 2012 r. do 29 czerwca 2013 r.” – można przeczytać w oświadczeniu AIU.
Antiuch podczas IO w Londynie sięgnęła po złoty medal w biegu na 400 m przez płotki. Jednocześnie zdobyła również srebro w sztafecie 4x400 m. Zgodnie z decyzją AIU straciła oba krążki.
RadioZET.pl/PAP
Oceń artykuł