Obserwuj w Google News

Prezydent spotkał się z paralekkoatletami: "Chylę czoła"

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
05.09.2018 19:00
Zareaguj Reakcja

- Chylę czoła przed państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami - powiedział prezydent Andrzej Duda do reprezentantów Polski, którzy wygrali klasyfikację medalową niedawnych paralekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Prezydent spotkał się z paralekkoatletami
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prezydent, któremu towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda, wymienił dorobek medalowy biało-czerwonych: 26 złotych, 15 srebrnych i 20 brązowych, a do tego sześć rekordów świata.

Rekordy świata i medale, polscy paraolimpijczycy zachwycają podczas ME!

- Po lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie, na których nasi zawodnicy odnieśli tak wielki, wspaniały sukces, wydawało się, że pula szczęścia i radości została wyczerpana, a jednak okazało się, że nie. Okazało się, że państwo odnieśliście jeszcze większy sukces - podkreślił.

- Zdecydowanie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej przed Wielką Brytanią, która zdobyła o 11 medali mniej. Niesamowity wynik. Jesteśmy państwu ogromnie wdzięczni, dziękujemy za wasz wysiłek, wasze sukcesy - zwrócił się do zawodników i trenerów.

Podkreślił też drugi wymiar tej rywalizacji. - Pokazujecie, że można przełamać bariery, że można odnosić sukcesy. To wielki pokaz ducha. Chylę czoła przed waszym hartem ducha i wspaniałymi wynikami - dodał Andrzej Duda.

Paralekkoatletyczne ME: Wzrost liczby kibiców

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga cieszy się, że rywalizacja sportowców niepełnosprawnych zyskuje coraz więcej kibiców, a dowodem tego jest fakt, że profil na Facebooku poświęcony sportowi paraolimpijskiemu odwiedziło w naszym kraju już 3,7 mln osób. - Kibice dopingują nas w taki sposób, że przeszło to nasze oczekiwania - dodał.

W imieniu sportowców podziękował za spotkanie z prezydentem skoczek wzwyż Maciej Lepiato.

- Cieszymy się, że sukcesy sportowców niepełnosprawnych są dostrzegane i doceniane w Polsce. Przed nami trudna i ciężka praca, aby za rok na mistrzostwach świata w Dubaju zaprezentować się równie dobrze, a to z kolei pozwoli na godne reprezentowanie naszego kraju na igrzyskach w Tokio w 2020 roku - powiedział.

Prezydent otrzymał od paralekkoatletów koszulkę z ich podpisami, a w rewanżu podarował im flagę biało-czerwoną.

Wcześniej w środę z medalistami paralekkoatletycznych mistrzostw Europy spotkał się minister sportu Witold Bańka.

RadioZET.pl/PAP/KS