Obserwuj w Google News

Polscy lekkoatleci utknęli na lotnisku. Do kraju wrócą dobę później

2 min. czytania
26.07.2022 12:41
Zareaguj Reakcja

Nie we wtorek, lecz w środę około południa do kraju dotrze ostatnia grupa polskich lekkoatletów, która rywalizowała na MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene. Biało-czerwoni utknęli na lotnisku w Seattle.

Polscy lekkoatleci utknęli na lotnisku
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

MŚ w lekkoatletyce 2022 zakończyły się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Reprezentacja Polski w Eugene wywalczyła cztery medael - srebrnym dubletem popisała się Katarzyna Zdziebło w chodzie sportowym na 20 i 35 km, a na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Do krążka niewiele zabrakło m.in. Adriannie Sułek w siedmioboju, Damianowi Czykierowi w biegu na 400 m przez płotki, sztafecie mieszanej 4x400 m (wszyscy 4. miejsce) czy Sofii Ennaoui (5. miejsce na 1500 m).

Przeżyliśmy też sporo rozczarowań. Do finałów swoich konkurencji nie awansowali m.in. Malwina Kopron w rzucie młotem, Patryk Dobek w biegu na 800 m, tyczkarze Piotr Lisek i Robert Sobera, kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk, a przede wszystkim nasza duża nadzieja medalowa sztafeta kobiet 4x400 m. Maria Andrejczyk kolejny raz nie przegrała z rywalkami, lecz z kontuzją barku.

Redakcja poleca

Kłopoty reprezentacji Polski w Portland

Mistrzostwa były frustrująca dla dużej części ekipy i tak też się zakończyły. Jak informuje Interia, biało-czerwoni utknęli na lotnisku w Seattle. Ich samolot został opóźniony o półtorej godziny, przez co nie zdążyliby na przesiadkę w Paryżu. Ich bilety musiały zostać przebukowane, co ostatecznie się powiodło, ale dopiero na środę. Z francuskiej stolicy mają wyruszyć lotem do Warszawy o godz. 8:30.

- Nie mamy kart pokładowych i nikt w tej chwili nie wie, jak wrócimy do Polski. Tylko nieliczni z nas wrócili do Polski wcześniej. Stoimy teraz na lotnisku w Seattle praktycznie całą reprezentacją i czekamy na nowe bilety. Pojawiła się informacja, że może uda nam się wrócić przez Amsterdam - mówiła Interii Sofia Ennaoui jeszcze przed rozwiązaniem problemu z przesiadką.

Z tego powodu zawodnicy nie wezmą udziału w zaplanowanej na wtorek konferencji prasowej. Pojawią się tylko Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

RadioZET.pl/Interia