Obserwuj w Google News

Pia Skrzyszowska kontuzjowana. Polka musi zmienić plany startowe

1 min. czytania
10.02.2022 19:51
Zareaguj Reakcja

Pia Skrzyszowska, półfinalistka igrzysk olimpijski w Tokio w biegu na 100 m przez płotki, z powodu kontuzji wycofała się z sezonu halowego. 20-latka na pewno nie wystąpi w swojej koronnej konkurencji, ale nie wyklucza startów w sprincie na 60 m.

Pia Skrzyszowska kontuzjowana
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Pia Skrzyszowska w ubiegłym roku wywalczyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy w biegu na 100 m przez płotki, regularnie uzyskiwała czasy poniżej 13 sekund i wystąpiła w półfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Równie dobrze spisywała się w hali i w sprincie na 100 oraz 60 m. Podczas Drużynowych Mistrzostw Europy 2021 w Chorzowie młoda Polka wygrała rywalizację zarówno na płaskie 100 m, jak i 100 m przez płotki.

W tym sezonie najważniejszymi imprezami dla lekkoatletów będą Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie oraz Mistrzostwa Świata w Eugene. Niestety warszawianka najpewniej nie weźmie udziału w tych pierwszych zmaganiach z powodu kontuzji. O swojej sytuacji poinformowała na Instagramie.

Redakcja poleca

Uraz Pii Skrzyszowskiej

"Z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego nie będę mogła biegać przez płotki w tym sezonie halowym" - napisała. "Mam nadzieję, że będę mogła występować na 60 m" - dodała.

Jednocześnie zdradziła, że przez jakiś czas nie będzie startować, by lepiej przygotować się do czekających ją wyzwań w przyszłości.

RadioZET.pl