Obserwuj w Google News

Paweł Fajdek wziął ślub. Uroczystość odbyła się na Stadionie Śląskim

2 min. czytania
22.11.2021 17:33
Zareaguj Reakcja

Paweł Fajdek, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w rzucie młotem, ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Sandrą Cichocką. Po raz pierwszy w historii ślub odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Paweł Fajdek wziął ślub
fot. Adrian Slazok/REPORTER/EastNews

Paweł Fajdek w tym roku po raz pierwszy w karierze stanął na olimpijskim podium. Po niepowodzeniach w Londynie i Rio de Janeiro z Tokio wrócił z brązowym medalem, a złoto do kraju przywiózł jego kolega z kadry Wojciech Nowicki. W konkurencji kobiet na najwyższym i najniższym stopniu podium też stawały reprezentantki Polski - odpowiednio Anita Włodarczyk i Malwina Kopron.

Rok 2021 roku 32-latek zapamięta z jeszcze jednego powodu. Fajdek postanowił zalegalizować swój wieloletni związek z Sandrą Cichocką i wziął ślub cywilny, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To premierowy taki przypadek w 65-letniej historii tego obiektu.

Paweł Fajdek i Sandra Cichocka wzięli ślub [ZDJĘCIA]

– Od marca 2015 roku ślub można wziąć w dowolnym miejscu. Młode pary najczęściej decydują się na plaże, ogrody i podobne miejsca. Jednak ślub na stadionie to zdecydowanie niecodzienny pomysł i jednocześnie pierwszy ślub w historii Śląskiego – powiedział dyrektor generalny areny Bartłomiej Kowalski. Obrączki młodej parze wręczyła jej 6-letnia córka Laila.

Redakcja poleca

Czterokrotny mistrz świata od 2020 roku jest ambasadorem Stadionu Śląskiego i regionu. Zawarł w tej sprawie umowę o współpracy z samorządem województwa.

Wtedy też – po 12 latach - zmienił klub, przenosząc się Agrosu Zamość do AZS AWF Katowice.

RadioZET.pl/Piotr Girczys, krys