Obserwuj w Google News

Ogromny skandal na HMŚ. Organizatorzy zamazali flagę biegaczki

1 min. czytania
21.03.2022 19:19
Zareaguj Reakcja

W poprzednim tygodniu, od piątku do niedzieli, widzowie mogli przeżywać emocje związane z halowymi mistrzostwami świata w lekkoatletyce. Impreza była organizowana w stolicy Serbii - Belgradzie. Podczas zawodów organizatorzy dopuścili się skandalicznego zachowania w stosunku do Kosowianki Gresy Bakraqi.

Gresa Bakraqi
fot. Twitter screen/Radio Sarajevo

W Halowych Mistrzostwa Świata 2022 w Belgradzie wzięło udział 680 zawodników ze 137 państw, wśród nich znalazł się również reprezentacja Polski.

Do rywalizacji przystąpiła także ekipa Kosowa. Barw tego niewielkiego państwa broniła zaledwie jedna zawodniczka - Gresa Bakraqi. 26-latka startowała w biegu na 1500 metrów, jednak podczas prezentacji nie widzieliśmy flagi jej kraju na piersi. Serbowie nie uznają bowiem suwerenności Kosowa, co sprawiło, że organizatorzy zdecydowali się zamazać flagę.

Redakcja poleca

Olbrzymi skandal na HMŚ w Belgradzie

Sprawę nagłośnił Komitet Olimpijski Kosowa (NOC). Działaczom mocno nie spodobało się zachowanie Serbów. Dodajmy, że flaga Kosowa nie wyświetlała się również na telebimach przedstawiających wyniki poszczególnych konkurencji.

Reprezentantka Kosowa nie będzie dobrze wspominać HMŚ w Belgradzie również ze względów sportowych. Zawodniczka w swoim biegu eliminacyjnym zajęła szóste miejsce, przez co nie awansowała do finału.

RadioZET.pl/Twitter/NOC KOSOVO