Obserwuj w Google News

Nie żyje wybitny polski lekkoatleta. Specjalizował się w biegu w sztafecie

Maciej Walasek
1 min. czytania
22.08.2022 22:31
Zareaguj Reakcja

Edmund Borowski nie żyje - poinformował portal ino.online. Wybitny polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów zmarł w wieku 77 lat. Od kilku lat zmagał się z nowotworem.

Edmund Borowski
fot. GERARD/REPORTER/East News

Edmund Borowski swój największy sukces w karierze świętował podczas ME w Budapeszcie w 1966 roku, kiedy w sztafecie 4x400 m zdobył złoty medal. Wówczas startował razem z Andrzejem Badeńskim, Janem Wernerem i Stanisławem Grędzińskim.

Triumfował także w zmaganiach w Halowych ME, w których wywalczył łącznie trzy srebrne medale. Był reprezentantem Polski na IO w Meksyku w 1968 roku, pełniąc rolę rezerwowego zawodnika.Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski w sztafecie 4x400.

Edmund Borowski nie żyje

"Odszedł ostatni z wielkich inowrocławskich sportowców lekkoatletów...  legenda, mistrz Europy w sztafecie 4×400 metrów, olimpijczyk z Meksyku. Inowrocław wspomagał Jego walkę ze śmiertelnym przeciwnikiem organizując biegi charytatywne. Nie udało się, ale pozostanie w naszych sercach jako wspaniały, ciepły, skromny człowiek, lokalny patriota... Jestem dumny, że poznałem Jego osobiście, a dzięki Jemu wielu znakomitych lekkoatletów polskich, którzy odwiedzali Inowrocław. Mistrz EDMUND BOROWSKI... dziękujemy i żegnaj" - napisał na Facebooku prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza.

Edmund Borowski miał 77 lat.

RadioZET.pl/ino.nline