Obserwuj w Google News

Dublet Polek w biegu na 400 m! Kaczmarek i Kiełbasińska na podium ME

1 min. czytania
17.08.2022 22:04
Zareaguj Reakcja

Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny, a Anna Kiełbasińska brązowy medal w biegu na 400 m podczas ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium. Wygrała faworytka, Femke Bol.

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska
fot. PAP/EPA

Przed czterema laty w tej konkurencji triumfowała Justyna Święty-Ersetic. W Monachium zawodniczka z Raciborza broniła tytułu, ale jako jedyna z czterech reprezentantek Polski odpadła w półfinale. O medale w tegorocznych ME walczyły Natalia Kaczmarek, która niedawno przebiegła jedno okrążenie w czasie poniżej 50 s oraz Anna Kiełbasińska i Iga Baumbart-Witan. Złoto w zasadzie było zarezerwowane dla Holenderki Femke Bol, ale dwa pozostałe miejsca pozostawały do obsadzenia. Ostatecznie zajęły je biało-czerwone.

Redakcja poleca

ME w lekkoatletyce 2022: Kaczmarek i Kiełbasińska z medalami

Bol prowadziła od startu do mety, a jej czas 49.44 s jest najlepszym w tym roku w Europie. Kaczmarek także nie była zagrożona i finiszowała z czasem poniżej 50 sekund (49,94). Znacznie trudniejsze zadanie miała Kiełbasińska, która na ostatnią prostą wbiegła na 5. pozycji. Potem minęła jeszcze Irlandkę Victorię Ohuruogu oraz Portugalkę Rhasidat Adeleke i mogła cieszyć się z brązowego krążka (50.29 s).

Iga Baumgart-Witan, która nie była zadowolona ze zmiany zasad i uprzywilejowania dwunastu najszybszych zawodniczek tego sezonu, zajęła 8. miejsce z czasem 51.28 s.

W środę biało-czerwone dorzuciły do dorobku kadry jeszcze jeden krążek. Sensacyjny medal w rzucie młotem wywalczyła Ewa Różańska.

RadioZET.pl