Obserwuj w Google News

Mityng Orlen Cup: Bukowiecki, Lićwinko i Siciarz najlepsi w Łodzi

2 min. czytania
11.02.2020 21:51
Zareaguj Reakcja

Kulomiot Konrad Bukowiecki, specjalistka od skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz płotkarka Klaudia Siciarz zwyciężyli w swoich konkurencjach podczas lekkoatletycznego mityngu Orlen Cup w Łodzi.

Mityng Orlen Cup
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zawody w łódzkiej Atlas Arenie były drugim występem polskich lekkoatletów przed własną publicznością w tym sezonie halowym, po sobotnim mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu.

We wtorek, lepiej niż kilka dni wcześniej spisał się Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn), który zwyciężył w rywalizacji kulomiotów z wynikiem 21,54, znacznie lepszym niż uzyskał w Toruniu (20,39). 22-letni lekkoatleta pokonał mocnych rywali, bo drugie miejsce zajął halowy mistrz Europy Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała) – 20,95 , trzeci był najlepszy kulomiot Afryki Nigeryjczyk Chukwuebuka Enekwechi – 20,87, a poza podium znalazł się utytułowany Niemiec David Storl - 20,03.

- Fajnie jest zwyciężać w Łodzi, udało mi się to już trzeci raz. Mój dzisiejszy występ oceniam jednak krytycznie. Pchało się tragicznie i na sześć prób tylko jedna była udana. W pozostałych kula szła po palcach i odległości były poniżej poziomu - ocenił Bukowiecki, który poprzednio zwyciężał w Łodzi w 2017 i 2019 roku.

W Atlas Arenie po niedawnym urazie do skakania wzwyż Lićwinko. Zawodniczka KS Podlasie Białystok jako jedyna pokonała poprzeczkę na wysokości 1,93. Po nieudanej pierwszej próbie na 1,96 zrezygnowała z dalszej rywalizacji z powodu odnowienia urazu.

Na najwyższym stopniu podium w Łodzi stanęła też Klaudia Siciarz, która z czasem 8,04 wygrała rywalizację na 60 m przez płotki. Jak mówiła 21-letnia lekkoatletka AZS AWF Kraków, w kolejnych startach zamierza złamać barierę 8 sekund. - To jest do zrobienia w niedalekiej przyszłości - zapewniła.

Bardzo blisko zwycięstwa był też płotkarz Damian Czykier, który o 0,01 s przegrał z Węgrem Valdo Szucsem (7,57).

W ciekawie zapowiadającej się rywalizacji tyczkarzy z udziałem dwukrotnego mistrza świata Amerykanina Sama Kendricksa, który w sobotę we Francji wynikiem 6,01 poprawił rekord Ameryki Północnej, Kanadyjczyka Shawna Barbera, Pawła Wojciechowskiego i Roberta Sobery z rezultatem 5,80 pewnie triumfował Kendricks.

Drugie miejsce zajął Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), a trzecie Sobera (KS AZS AWF Wrocław). Obaj Polacy skoczyli po 5,60. Najniższej wysokości 5,30 nie pokonał natomiast mistrz świata z Pekinu (2015) Barber.

Bieg na 60 m wygrał Brytyjczyk Richard Kilty - 6,66, a wśród kobiet Ukrainka Wiktoria Ratnikowa - 7,32.

Dzień wcześniej w tej samej hali o medale w Młodym Orlen Cup walczyli uczniowie 12 szkół podstawowych z woj. łódzkiego. Najlepsza okazała się Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 z Aleksandrowa Łódzkiego.

Mityng w Łodzi organizowany jest od 2015 roku. Wcześniej pod nazwą Pedro's Cup, a od 2017 roku, jako Orlen Cup.

RadioZET.pl/PAP/AN