Obserwuj w Google News

Mistrz IO z Tokio nie wystartuje w lekkoatletycznych ME. Pechowy trening Polaka

Maciej Walasek
1 min. czytania
12.08.2022 21:14
Zareaguj Reakcja

Kajetan Duszyński na jednym z treningów przed rozpoczynającymi się w poniedziałek lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w Monachium doznał kontuzji. Złoty medalista olimpijski z Tokio nie zdąży powrócić do zdrowia przed imprezą i musiał wycofać się ze startu.

Kajetan Duszyński
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Kajetan Duszyński przygotowywał się do ME w lekkiej atletyce w Monachium. Niestety, na jednym z treningów 27-latek doznał kontuzji mięśnia półścięgnistego. Uraz nie pozwoli mu na start w Niemczech. O całej sytuacji lekkoatleta poinformował kibiców za pomocą mediów społecznościowych.

"Sport po raz kolejny okazał się nieprzewidywalny... Niestety, ale nie zobaczycie mnie podczas zbliżających się mistrzostw Europy w Monachium. Kilka dni temu w trakcie treningu naciągnąłem mięsień półścięgnisty. Czasu, który pozostał do startu ME, jest zbyt mało, abym zdołał uporać się z taką kontuzją. Podobno z kryzysów i porażek można wyciągnąć najważniejsze lekcje i tak będę się starał zrobić" - napisał na Instagramie.

Kajetan Duszyński na zeszłorocznych IO w Tokio sięgnął po złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 m. Z kolei w Monachium miał wziąć udział w biegu indywidualnym na 400 m oraz w sztafecie 4x400 m mężczyzn.

Lekkoatletyczne ME odbędą się w dniach 15-21 sierpnia.

RadioZET.pl