Obserwuj w Google News

Maria Andrejczyk przeszła operację barku: "To już serio - mam wakacje"

2 min. czytania
20.09.2021 16:38
Zareaguj Reakcja

Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska w Tokio w rzucie oszczepem, przeszła kolejną operację barku. 25-latka zmagał się urazem także podczas igrzysk. "To już serio - mam wakacje" - napisała przekornie zawodniczka pochodząca z Suwałk.

Maria Andrejczyk po operacji barku
fot. Maria Andrejczyk/Instagram
  • Maria Andrejczyk w poniedziałek przeszła operację barku
  • Uraz doskwierał zawodniczce m.in. podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, a mimo to z Japonii wróciła ze srebrnym medalem
  • O zabiegu 25-latka poinformowała w mediach społecznościowych i opublikowała zdjęcie

Maria Andrejczyk w maju podczas Pucharu Europy w Splicie uzyskała odległość 71.40 m i zbliżyła się do rekordu świata na 88 cm. Niestety, jak się okazało już podczas igrzysk w Tokio, tę próbę okupiła kolejną kontuzją barku, która nie pozwalała liderce światowych tabel na rzucanie z pełną mocą w finale olimpijskim. Polka ostatecznie sięgnęła po srebrny medal, ustępując jedynie Chince Shiying Liu.

Okres olimpiady - od Rio de Janeiro, gdzie popularna "Majka" w debiucie zajęła znakomite 4. miejsce, a wicemistrzostwem w Tokio - był dla Andrejczyk drogą przez mękę. Zamiast skupić się na treningach, musiała walczyć o swoje zdrowie. Oprócz przewklekłego, trudnego do wyleczenia urazu barku, 25-latka zmagała się również z nowotworem. Przezwyciężyła jednak te problemy i choć medal w Tokio wiele dla niej znaczył i przypominał o tych codziennych wyrzeczeniach, nie chciała zachować go dla siebie. Krążek został zlicytowany za 200 tys. zł, a cała zebrana kwota trafiła na leczenie chłopca z wadą serca. Zwycięzca aukcji postanowiła "oddać" zawodniczce ten medal.

Maria Andrejczyk po operacji barku [ZDJĘCIE]

Maria Andrejczyk już w Tokio mówiła, że po sezonie, w tym m.in. po Memoriale Kamili Skolimowskiej, w którym najlepsi polscy lekkoatleci żegnali odchodzących na sportową emeryturę Piotra Małachowskiego, Joannę Fiodorow i Kamilę Lićwinko, będzie musiała poddać się operacji barku. Zabieg przeprowadzono w poniedziałek, o czym zawodniczka poinformowała w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

"To już serio - mam wakacje" - rozpoczęła swój wpis. "Dziękuje za uratowanie mojego barku [...]. Łapka tez zapracowała na odpoczynek" - dodała.

Maria Andrejczyk
fot. Maria Andrejczyk/Facebook

RadioZET.pl