Obserwuj w Google News

Paweł Fajdek mistrzem po raz piąty! Srebro MŚ dla Wojciecha Nowickiego

1 min. czytania
16.07.2022 22:31
Zareaguj Reakcja

Paweł Fajdek rezultatem 81.98 m zdobył piąty z rzędu złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. W Eugene srebrny krążek wywalczył Wojciech Nowicki. Polacy popisali się tym samym dubletem w rzucie młotem.

Paweł Fajdek mistrzem świata
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Czterokrotny mistrza świata i brązowy medalista olimpijski kontra mistrz olimpijski [ma też brąz - red.] i trzykrotny brązowy medalista mistrzostw świata, czyli Paweł Fajdek kontra Wojciech Nowicki - tak była zapowiadana rywalizacja w rzucie młotem w MŚ w lekkoatletyce 2022. To zresztą od lat zażarta, "bratobójcza", ale toczona fair walka o najważniejsze światowe tytuły. Czasami ktoś im przeszkodzi, jednak zwykle obaj i tak stają na podium. Nie inaczej stało się Eugene.

Zawodnikami, którzy mogli pokrzyżować szyki biało-czerwonych byli przede wszystkim nieobliczalny Amerykanin Daniel Haugh, srebrny medalista z Tokio Norweg Elvind Henriksen oraz Francuz Quentin Bigot. Polacy nie dali sobie jednak wyrwać krążków z najcenniejszych kruszców i między sobą rozstrzygnęli kwestię mistrzostwa świata.

Redakcja poleca

MŚ w lekkiej atletyce: WYNIKI rzutu młotem mężczyzn

Fajdek najlepszą odległość uzyskał w trzeciej kolejce. Złoty medal dało mu 81.98 m. Wojciech Nowicki również w trzeciej próbie posłał swój młot na 81.03 m. To pozwoliło mu sięgnąć po srebro. Brązowy medal wywalczył Norweg Elvind Henriksen (80.87 m).

To drugi i trzeci krążek biało-czerwonych MŚ w lekkoatletyce 2022. Pierwszego dnia zmagań wicemistrzynią świata w chodzie sportowym na 20 km została Katarzyna Zdziebło.

RadioZET.pl