Obserwuj w Google News

Fantastyczny występ Sofii Ennaoui. Polka piątą zawodniczką MŚ na 1500 m

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
19.07.2022 05:12
Zareaguj Reakcja

Sofia Ennaoui z czasem 4:01.34 zajęła 5. miejsce w finale biegu na 1500 m podczas MŚ w lekkoatletyce 2022. Polka popisała się kapitalnym finiszem. Medalistki, w tym zwyciężczyni Faith Kipyegon, uzyskały rezultaty znacznie poniżej czterech minut.

Sofia Ennaoui
fot. PAP/EPA

Sofia Ennaoui do finału MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland awansowała z piątego miejsca w półfinale. - Jestem w stanie być w pierwszej ósemce. Chcę to na spokojnie powiedzieć, ale jestem przekonana, że mogę o to walczyć. Jestem typem zadaniowym, napędzam się, nakręca mnie rywalizacja. Mamy dzień przerwy, jest czas na regenerację - mówiła później 26-latka.

Zosia nie do końca wierzyła w siebie, ale w decydującym starcie pokazała się z fantastycznej strony. Wraz z trenerem Wojciechem Szymaniakiem objęła bardzo mądrą taktykę - było wiadomo, że Faith Kipyegon i Gudef Tsegay narzucą mordercze tempo. Trzymanie się tych dwóch zawodniczek, za którymi zaczepiła się jeszcze Laura Muir, mogłoby okazać się zabójcze. Polka schowała się więc w drugiej grupie i zaatakowała na przeciwległej prostej.

MŚ w lekkoatletyce 2022: Sofia Ennaoui na 5. miejscu

Ennaoui straciła dwa ostatnie lata z powodu kontuzji, nie pojechała na igrzyska olimpijskie w Tokio, a teraz jest piątą zawodniczką świata na 1500 m.  

Redakcja poleca

- Niesamowite. Właśnie przegrałam zakład z Markiem Szkolnikowskim, bo uważałam, że zajmę 8. miejsce, a on mi mówił, że 5. Piąte miejsce na świecie to jest coś, o czym marzyłam. Po tych wszystkich kontuzjach to smakuje wyjątkowo - przyznała przed kamerami TVP Sport.

Polka będzie jedną z kandydatek do medalu podczas sierpniowych mistrzostw Europy w Monachium. Wśród biegaczek z tego kontynentu była druga - trzecią lokatę zajęła Brytyjka Laura Muir. Po złoto sięgnęła Kipyegon przed Tsegay.

RadioZET.pl