Obserwuj w Google News

Wpadka organizatorów MŚ w Eugene. Pomylili nazwisko polskiej medalistki

1 min. czytania
23.07.2022 05:55
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Zdziebło w piątek sięgnęła po drugi srebrny krążek w chodzie sportowym podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene. Po ceremonii medalowej Polka zauważyła błąd w wygrawerowanym nazwisku.

Katarzyna Zdziebło dostała medal z literówką
fot. TVP Sport/screen

Katarzyna Zdziebło wyrosła na największą gwiazdę reprezentacji Polski podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. 25-latka wywalczyła dwa srebrne krążki w chodzie sportowym - druga była zarówno na dystansie 20 km, jak i na 35 km.

- Już jeden srebrny medal na mistrzostwach świata byłby dla mnie wystarczający. Nie oczekiwałabym więcej. Ten pierwszy krążek był spełnieniem marzeń. Drugi medal to szczyt szczytów - mówiła po swoim sukcesie mielczanka. Niestety przy okazji ceremonii medalowej doszło do wpadki amerykańskich organizatorów mistrzostw świata.

Redakcja poleca

Katarzyna Zdziebło dostała medal z literówką

- Widzę, że jest tutaj literówka. Zamiast Zdziebło jest Zozieblo, ale to naprawdę nie szkodzi - powiedziała 25-letnia mielczanka w rozmowie z Szymonem Borczuchem z TVP Sport.

Katarzyna Zdziebło
fot. PAP/EPA
Medal Zdziebło
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski do tej pory zdobyła cztery medale lekkoatletycznych MŚ 2022 w Eugene. Oprócz dwóch krążków Zdziebło po dublet sięgnęli specjaliści od rzutu młotem - Paweł Fajdek (złoto) i Wojciech Nowicki (srebro).

RadioZET.pl/TVP Sport/PAP