Obserwuj w Google News

Ewa Swoboda nie pobiegnie w finale MŚ. Kosmiczny poziom półfinału

2 min. czytania
18.07.2022 03:12
Zareaguj Reakcja

Ewa Swoboda z czasem 11.08 s zajęła 6. miejsce w swoim półfinale i nie awansowała do finału biegu na 100 m podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Wszystkie zawodniczki, które ją wyprzedziły, pokonały ten dystans w czasie poniżej 11 s.

Ewa Swoboda nie pobiegnie w finale MŚ
fot. PAP/EPA

Ewa Swoboda do półfinału MŚ w lekkoatletyce 2022 awansowała z czasem 11.07 s. - Muszę zobaczyć ten bieg, ale bardzo dobrze wyszłam z bloków. Dawno nie miałam takiej reakcji startowej. Widziałam pod koniec, że jestem w trójce, więc nie szarpałam niepotrzebnie - mówiła 24-latka po swoim biegu eliminacyjnym. - Mogłabym wejść do finału, gdybym zrobiła życiówkę, miała bieg życia. Muszę się przed półfinałem bardzo mocno skupić. Zobaczymy, co będzie - dodała.

Bieg życia oznaczał rekord życiowy [obecnie 11.05 - red.], być może złamanie granicy 11 sekund, ale nawet to nie dawałoby gwarancji udziału w walce o medale. Poziom trzech serii półfinałowych był kosmiczny, a awansu do finału nie dał czas 10.97, który uzyskała Daryll Neita z Wielkiej Brytanii.

Redakcja poleca

Ewa Swoboda odpadła w półfinale MŚ

Rywalkami Ewy Swobody w półfinale były m.in. pięciokrotna mistrzyni olimpijska w biegach na 100 i 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 m Elaine Thompson-Herah, dwukrotna wicemistrzyni świata Marie-Josee Ta Lou, brązowa medalistka poprzednich MŚ na 200 m Mujinga Kambundji czy Amerykanka Melissa Jefferson. Wszystkie, a także Anthonique Strachan z Wysp Bahama uzyskały czas poniżej 11 sekund. Niestety Polki w tym gronie nie było.

24-latka zajęła 6. miejsce z czasem 11.08. To nie pozwoliło jej nawet marzyć o awansie, gdyż do finału przeszły tylko dwie najszybsze sprinterki z każdej z serii i dwie z czasami. Ostatnią, która się zakwalifikowała, była Kambundji (10.96 s).

RadioZET.pl/PAP