Obserwuj w Google News

Anna Wielgosz dzielnie walczyła o finał MŚ. Zabrakło niewiele

1 min. czytania
23.07.2022 04:03
Zareaguj Reakcja

Anna Wielgosz z czasem 2:00.51 zajęła 5. miejsce w swojej serii półfinałowej i nie awansowała do finału biegu na 800 m podczas MŚ w lekkoatletyce 2022. Polka była zadowolona ze swojego występu i obiecała, że o lepsze lokaty powalczy na mistrzostwach Europy w Monachium.

Anna Wielgosz
fot. PAP/EPA

Anna Wielgosz w eliminacjach uzyskała czas 2:00.79, co dało jej trzecie miejsce w swojej serii i pewny awans do półfinału. - Biegłam tak, jak zakładał trener. Nie wytrzymałam delikatnie z nerwów i zaczęłam finiszować szybciej, niż zakładaliśmy. Zapas jednak jeszcze mam. Nie jest tak, jak to zwykle bywało, gdy nie miałam po biegu sił na nic - nawet na wywiady - mówiła po biegu.

W jednym z trzech półfinałów reprezentantka biało-czerwonych niemal powtórzyła ten rezultat, ale to nie pozwoliło jej na promocję do decydującego starcia. Piąte miejsce oznaczało, że nie było szans nawet na awans z czasem. Do finału awansowały bowiem po dwie najszybsze z każdego biegu i dwie z czasami.

Redakcja poleca

MŚ w lekkoatletyce 2022: Finał 800 m bez Anny Wielgosz

- Moje zaległości w treningu pokazały, że jeszcze mi trochę brakuje. Czułam, że mnie odcięło w końcówce. Nie do końca udało mi się też zregenerować po eliminacjach, bo nie mogłam zasnąć. Cieszę się jednak z tego małego powrotu - oceniła przed kamerami TVP Sport.

Anna Wielgosz w ostatnim okresie zmagała się z kontuzjami i z COVID-em. To zaburzyło jej przygotowania do mistrzostw świata w Eugene.

RadioZET.pl/PAP