Obserwuj w Google News

MŚ w lekkiej atletyce 2022: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć zawody?

2 min. czytania
15.07.2022 14:41
Zareaguj Reakcja

MŚ w lekkiej atletyce 2022 w Eugene i Portland na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z lekkoatletycznych mistrzostw świata 2022. Sprawdź, kiedy, gdzie i w jakich godzinach w telewizji i w internecie obejrzeć MŚ w lekkoatletyce Eugene 2022.

MŚ w lekkiej atletyce 2022
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce w Eugene i Portland w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych miały się odbyć w sierpniu 2021 roku, ale z powodu przesunięcia na ten termin igrzysk olimpijskich w Tokio World Athletics też musiało poszukać nowej daty. Padło na 15-24 lipca 2022.

W sezonie poolimpijskim rezultaty i forma zawodników często spada, ale w tym roku obserwujemy wręcz przeciwne zjawisko. Armand Duplantis w skoku o tyczce bije kolejne rekordy świata, a liczne grono Polaków zdążyło już ustanowić nowe "życiówki". Wystarczy wspomnieć Natalię Kaczmarek i Annę Kiełbasińską na 400 m czy Pię Skrzyszowską w biegu na 100 m przez płotki. Niestety inni zakończyli już kariery (Adam Kszczot, Marcin Lewandowski), doznali kontuzji (Anita Włodarczyk, Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka) albo nie dogadali się z krajowym związkiem (Marcin Krukowski). Mamy jednak szeroką grupę, która powinna walczyć o medale MŚ.

MŚ w lekkoatletyce 2022: gdzie obejrzeć zawody?

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Eugene i Portland liczy 45 osoby. Biało-czerwoni są murowanymi faworytami do dwóch krążków w rzucie młotem (Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki) oraz w sztafecie 4x400 kobiet. Nie można też zapominać o sztafecie mieszanej, która sensacyjnie sięgnęła po złoto olimpijskie w Tokio. Amerykanie na swoim terenie na pewno będą bardzo groźni w sprintach i każde zwycięstwo z nimi będzie dla nich policzkiem. Spore szanse na podium ma też trzecia na listach światowych siedmioboistka Adrianna Sułek.

Redakcja poleca

W kadrze jest też grupa, która powinna wystąpić w finałach swoich konkurencji. To przede wszystkim Malwina Kopron w rzucie młotem, Ewa Swoboda na 100 m, Pia Skrzyszowska na 100 m przez płotki, Patryk Dobek na 800 m czy kulomioci - Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

- Ja wiem, co to znaczy startować u siebie i mieć swoją publiczność. Jest kilku bardzo mocnych zawodników, w tym aż czterech Amerykanów, bo tytułu broni Joe Kovacs, który w związku z tym ma dziką kartę amerykańską. Do tego jest Nowozelandczyk Tom Walsh, jest Brazylijczyk Darlan Romani i cała masa innych bardzo mocnych zawodników. Fajne jest to, że oni, mimo tego, że są tak bardzo mocni, to nie są niepokonani. Będę walczył - ocenił Bukowiecki.

Program MŚ w lekkiej atletyce 2022 tradycyjnie obejmuje dwie sesje - poranną i wieczorną. Niestety ze względu na 9-godzinną różnicę czasu u nas będzie to sesja wieczorna i nocna. Zwykle zmagania będą ruszać o godz. 17 i 2.

MŚ w lekkoatletyce 2022: transmisja TV i online

MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland odbędą się w dniach 15-24 lipca. Transmisja TV w TVP 1, TVP 2, TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/Materiały prasowe