Obserwuj w Google News

Megasensacja w Monachium! Ewa Różańska wicemistrzynią Europy w rzucie młotem

1 min. czytania
17.08.2022 22:18
Zareaguj Reakcja

Ewa Różańska w swoim debiucie na imprezie tej rangi zdobyła srebrny medal ME w lekkoatletyce 2022! W pierwszej kolejce Polka ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 71.63 m, a poprawiła w ostatniej (72,12 m). Wygrała Rumunka Bianca Florentina Ghelber (72.72 m).

Ewa Różańska
fot. PAP/EPA

Ewa Różańska jako jedyna z trzech biało-czerwonych przebrnęła eliminacje i zameldowała się w finale rzutu młotem w ME w lekkoatletyce 2022. Odpadła brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio Malwina Kopron, nie powiodło się Katarzynie Furmanek, a Anita Włodarczyk zmagania koleżanek śledziła sprzed telewizora z powodu kontuzji. Pod ich nieobecność megasensację, jedną z największych podczas tych zawodów, sprawiła 21-letnia debiutantka.

Redakcja poleca

ME w lekkoatletyce 2022: Ewa Różańska ze srebrem

Polka już w pierwszej próbie ustanowiła rekord życiowy (71,63) i od początku do końca plasowała się na 2. pozycji. W ostatnim podejściu Różańska dorzuciła jeszcze pół metra (72,12) i zbliżyła się do Rumunki Bianki Florentiny Ghelber na 10 cm. Liderka na "wiwat", już będąc pewną tytułu, posłała młot na 72,72 m i właśnie taki rezultat dał jej złoto. Brązowy krążek wywalczyła faworytka konkursu Włoszka Sara Fantini (71,58).

W środę biało-czerwoni zdobyli trzy medale. Dubletem popisały się specjalistki w biegu na 400 m - druga była Natalia Kaczmarek, a trzecia Anna Kiełbasińska.

RadioZET.pl