Obserwuj w Google News

Katastrofa Czykiera. Polak potknął się na płotku i stracił szansę na medal ME

2 min. czytania
17.08.2022 21:02
Zareaguj Reakcja

Damian Czykier, czwarty zawodnik mistrzostw świata w Eugene, nie wystartuje w finale biegu na 110 m przez płotki podczas ME w lekkoatletyce 2022. Polak potknął się na jednym z płotków i nie był już w stanie nawiązać rywalizacji w półfinale.

Katastrofa Damiana Czykiera
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Damian Czykier w tym sezonie pobił rekord Polski (13,25 s), na mistrzostwach świata w Eugene otarł się o medal, zajmując 4. miejsce i na ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium jechał jako jeden z głównych kandydatów do złota. W eliminacjach miał "wolny los", a w półfinale doszło do katastrofy. Polak spóźnił start, próbował odrabiać straty, ale uderzył najpierw w drugi, potem w czwarty płotek. Drugi kontakt z przeszkodą był na tyle silny, że 30-latek stracił równowagę i finiszował na ostatnim miejscu z czasem 13,99 s.

- Nie wiem, co się stało. Na rozgrzewce wyglądało dobrze. Uderzyłem w drugi płotek, potem w czwarty i to już był koniec. Pierwszy raz w karierze przytrafił mi się taki błąd - ocenił 30-latek. - Całe szczęście, że imprezą docelową w tym sezonie były mistrzostwa świata, bo inaczej byłbym całkowicie załamany - dodał.

Redakcja poleca

ME w lekkoatletyce 2022: Medale Polaków

Mistrzostwa Europy w Monachium nie układają się po myśli biało-czerwonych. Miłą niespodziankę sprawiła Aleksandra Lisowska, złota medalistka w maratonie. W tej samej specjalności Polki sięgnęły jeszcze po brąz w drużynie. To był jednak tylko miły złego początek, bo w kolejnych dniach częściej przeżywaliśmy rozczarowanie, niż radość.

Wśród największych szans medalowych pozostali nam Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Katarzyna Zdziebło, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i sztafeta 4x400 m. Adrianna Sułek startuje z kontuzją.

RadioZET.pl