Obserwuj w Google News

Lekkoatletyczne MŚ: 100-procentowa skuteczność biało-czerwonych

Krzysztof Sobczak
1 min. czytania
10.08.2017 22:02
Zareaguj Reakcja

W czwartkowych finałach lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie nie oglądaliśmy reprezentantów Polski, ale w eliminacjach zaprezentowało się aż sześcioro biało-czerwonych. Wszyscy awansowali do dalszych zmagań.

Kamila Lićwinko
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rozmys zajął w swojej serii 11. miejsce (3:40.28) i... z czasem awansował do półfinału. W kolejnej rundzie wystartuje też Marcin Lewandowski (3:46.06), który w swoim biegu był 5.

Znakomicie zaprezentowała się Angelika Cichocka, która w Londynie biegała też na 1500 m i w finale zajęła 7. miejsce. Eliminacje 800 m rozpoczęła od zwycięstwa w swojej serii z czasem 2:00.86. To jej najlepszy rezultat w tym sezonie na tym dystansie.

To nie będzie jedyna Polka w półfinale 800 m. Awans z trzeciego miejsca wywalczyła sobie również piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Joanna Jóźwik (2:01.51). 26-latka z Wałbrzycha tradycyjnie przez większą część dystansu trzymała się z tyłu stawki i zaprezentowała piorunujący finisz.

Bez najmniejszych problemów do finału skoku wzwyż awansowała Kamila Lićwinko. Polka oddała trzy skoki, wszystkie wysokości zaliczyła w pierwszej próbie i w niedzielę powalczy o medale.
Trochę problemów w eliminacjach miał Marcin Krukowski. Rekordzista Polski w rzucie oszczepem dopiero w trzeciej, ostatniej próbie przekroczył wymaganą odległość 83 m (83,49 m).

W piątek o kolejne krążki dla reprezentacji Polski powalczą m.in. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

RadioZET.pl/KS