,

Niewidoma biegaczka wystąpi w „Tańcu z Gwiazdami”

Maciej Walasek
08.01.2019 18:35

Joanna Mazur wystąpi w „Tańcu z Gwiazdami”. Niewidoma biegaczka skomentowała swój udział w mediach społecznościowych.

Joanna Mazur
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Joanna Mazur na Gali Mistrzów Sportu wręczała nagrodę w kategorii „Najlepszy Niepełnosprawny Sportowiec”, który przypadł Igorowi Sikorskiemu. Na paraolimpiadzie w Pjongczangu, alpejczyk zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski. Z kolei Mazur odebrała tę statuetkę w zeszłym roku.

Zobacz także

Podczas ogłaszania wyników, Nina Terentiew, która stała obok zawodniczki i jej przewodnika Michała Stawickiego powiadomiła, że Joanna Mazur wystąpi w najbliższej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Sama zawodniczka skomentowała swój udział w tanecznym show na Instagramie. W poście w mediach społecznościowych, niewidoma biegaczka zaznaczyła, że już nie może doczekać się nowego wyzwania.

- Niezwykle się cieszę na to wyzwanie, by móc przełamać nie tylko bariery istniejące w mojej głowie, ale mam nadzieję także przełamać pewne stereotypy związane z osobami posiadającymi niepełnosprawność. Podsumowując... z niecierpliwością czekam na pierwsze próby. Trzymajcie mocno kciuki – napisała na Instagramie.

Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok w wieku siedmiu lat. Kiedy mając 12-13 lat przeniosła się do szkoły dla niedowidzących i niewidomych, gdzie zaczęła pasjonować się bieganiem.

Razem ze swoim przewodnikiem Michałem Stawickim, Mazur osiągnęła wiele sukcesów m.in.: zdobyła trzy medale mistrzostw świata dla niepełnosprawnych w 2017 roku (złoto na 1500 m, srebro na 800 m i brąz na 400 m). Ponadto wywalczyła wiele krążków na paralekkoatletycznych ME w zeszłym roku.

RadioZET.pl/Instagram/MW