Ewa Swoboda prawie zapisała się w historii polskich biegów. Miała jednak pecha

10.06.2022 14:33

Ewa Swoboda została w Suwałkach mistrzynią Polski w biegu na 100 metrów, uzyskawszy drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkoatletyki - 10,99. Niestety wynik nie znajdzie się jednak w oficjalnych tabelach, ponieważ 24-latce wiał zbyt silny, sprzyjający wiatr.

Ewa Swoboda
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/East News

Ewa Swoboda została w Suwałkach mistrzynią Polski w biegu na 100 m, uzyskawszy drugi czas w historii polskiej lekkoatletyki - 10,99. Wynik nie znajdzie się jednak w oficjalnych tabelach ze względu na zbyt silny sprzyjający wiatr - 2,4 m/s.

Szybciej od Swobody (AZS AWF Katowice), której rekord życiowy na otwartym stadionie z 2019 roku to 11,07, pobiegła tylko w 1986 roku Ewa Kasprzyk - jej 10,93 z Grudziądza od prawie 36 lat jest rekordem kraju.

Ewa Swoboda mistrzynią Polski w biegu na 100 m

Swoboda na mecie nie ukrywała, że odczyt wiatru popsuł jej humor. - Poza tym przyznam, że zepsułam start. Zatem jest co poprawić - zaznaczyła.

W piątek lekkoatleci od rana walczą o medale, gdyż część konkurencji przeniesiono z czwartku. Wtedy w ich rozegraniu przeszkodziła pogoda - nad stadionem przeszła potężna burza i konieczne było odwołanie całej wieczornej sesji. Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski w Suwałkach potrwają do soboty.

loader

RadioZET.pl/PAP