,

Dramat polskiej biegaczki. Spędziła Sylwestra w szpitalu

03.01.2020 17:41

Dramat Iwony Bernardelli (dawniej Lewandowskiej). Polska biegaczka spędziła Sylwestra w szpitalu. Podczas biegu na 10 kilometrów w Madrycie zaczęła mieć poważne problemy z oddychaniem.

Iwona Bernardelli
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/East News
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Iwona Bernardelli (dawniej Lewandowska) nie będzie miło wspominała Sylwestra 2019/2020. Zawodniczka specjalizująca się w długodystansowych biegach ulicznych wzięła udział w biegu na 10 kilometrów w Madrycie, gdy już podczas samego startu zaczęła mieć poważne problemy z oddychaniem.

Dramat Iwony Bernardelli. Biegaczka spędziła Sylwestra w szpitalu

Uczestniczka maratonu podczas IO w Rio de Janeiro w 2016 roku co prawda ukończyła zawody, ale jak sama przyznaje zrobiła to "jakimś cudem". 34-latkę zabrano bowiem do szpitala prosto z mety.

"Niestety w najczarniejszych snach nie przypuszczałabym, że Sylwestra spędzę w szpitalu. Bardzo mocno rozpoczęłam bieg. Jednak po 2 km biegu zaczęłam mieć ogromne problemy z oddychaniem. To cud, że ten bieg ukończyłam" - napisała na swoim koncie na Instagramie Bernardelli.

Sportsmenka dodała, że z trasy nie pozwoliły jej zejść jedynie "głowa i serce". Złota medalistka maratonu światowych igrzysk wojskowych w Mungyeong w 2015 roku przyznała jednak również, że teraz czuje się już dobrze.

"Po przywitaniu Nowego Roku i całej nocy w szpitalu lekarze wyrazili zgodę na lot do Polski. Teraz czekają mnie dodatkowe badania. Moje plany się nie zmieniają, ale nie kosztem zdrowia. Mam nadzieję, że szybko wrócę do treningowego reżimu!" - zakończyła we wpisie na portalu społecznościowym.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Jorge Rodrigo Barrios otarł się o śmierć. Były mistrz świata kilkukrotnie dźgnięty nożem

Nagła śmierć brytyjskiego piłkarza. 39-latek osierocił dwie córeczki

RadioZET.pl/Instagram/iwona.bernardelli.pl