Obserwuj w Google News

Mityngi czwartkowe w TVP. Największe polskie gwiazdy wystąpią na Woronicza

2 min. czytania
10.06.2020 14:53
Zareaguj Reakcja

Orlen TVP Sport Cup. Telewizja Polska przygotowała cykl "Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup", serię mityngów, które odbędą się przed siedzibą stacji przy ulicy Jana Pawła Woronicza w Warszawie. W zawodach weźmie udział plejada polskich gwiazd królowej sportu.

Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

"Czwartki lekkoatletyczne na... Woronicza. TVP Sport domem polskiego sportu w przenośni i dosłownie. Skok wzwyż w studio, tyczka i kula na terenie parkingu Telewizji Polskiej. Sześć mitingów tydzień po tygodniu. Nie ma rzeczy niemożliwych" - napisał dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski na Twitterze.

W zawodach weźmie udział czołówka polskich lekkoatletów - mistrz świata z Daegu w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski oraz rekordzista Polski w tej konkurencji Piotr Lisek, najlepsi kulomioci, medaliści międzynarodowych imprez Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk oraz halowa mistrzyni świata z 2014 roku Kamila Lićwinko.

Odmrażanie sportu

"Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup" to nowatorski projekt powstały na potrzeby powracania do rzeczywistości po "zamrożeniu sportu" na czas pandemii koronawirusa. Zawodnikom brakuje startów - przełożono m.in. igrzyska olimpijskie w Tokio i mistrzostwa Europy w Paryżu - w związku z czym muszą szukać alternatywnych możliwości podtrzymania formy w warunkach rywalizacji. Z pomocą przyszła im TVP Sport.

20 czerwca odbędzie się mityng lekkoatletyczny na Stadionie Śląskiem w Chorzowie. Tam zobaczymy m.in. mistrzynię Europy w biegu na 400 m Justynę Święty-Ersetic.

Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup" [PLAN STARTÓW]

18 czerwca – pchnięcie kulą
25 czerwca – skok o tyczce
2 lipca – skok wzwyż w studio telewizyjnym
9 lipca – pchnięcie kulą
16 lipca – skok o tyczce
23 lipca – skok wzwyż w studio telewizyjnym

RadioZET.pl/TVP Sport