,

Budapeszt zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa świata w 2023 roku

Krzysztof Sobczak
05.12.2018 07:00

Budapeszt zorganizuje w 2023 roku lekkoatletyczne mistrzostwa świata - poinformowała w Monako międzynarodowa federacja (IAAF). Nie było innych kandydatów. Po raz pierwszy w historii impreza tej rangi na otwartym stadionie odbędzie się w stolicy Węgier.

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron
fot. AP/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych Sebastian Coe powiedział po spotkaniu Rady IAAF w Monako, że Węgry mogą pochwalić się zarówno sportową tradycją, jak i doświadczeniem w organizowaniu wielkich imprez sportowych.

W 1966 i 1998 roku Budapeszt zorganizował lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, natomiast w 1989 i 2004 roku był gospodarzem halowych mistrzostw świata w tej dyscyplinie.

MŚ 2023 mają się odbyć na nowym stadionie. Obiekt, który pomieści 40 tysięcy widzów, zostanie wybudowany na potrzeby wydarzenia w południowej części miasta, na wschodnim brzegu Dunaju. Później jego pojemność ma zostać zmniejszona do 15 tysięcy.

Najbliższe lekkoatletyczne mistrzostwa świata, w 2019 roku, odbędą się w stolicy Kataru Dausze, natomiast w 2021 roku gospodarzem będzie amerykańskie miasto Eugene.

RadioZET.pl/PAP/KS