Obserwuj w Google News

Ada Sułek na podium przed ostatnią konkurencją. Ubyła jej jedna rywalka

2 min. czytania
18.08.2022 14:46
Zareaguj Reakcja

Adrianna Sułek po sześciu konkurencjach zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji łącznej siedmioboju podczas ME w lekkoatletyce 2022. Polka od początku rywalizacji zmaga się z kontuzją mięśnia dwugłowego uda. Z zawodów niespodziewanie wycofała się zmierzająca po srebro Anouk Vetter.

Ada Sułek na podium przed ostatnią konkurencją
fot. PAP/EPA

Adrianna Sułek po pierwszym dniu siedmiobojowej rywalizacji zajmowała 4. miejsce w ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium. Od premierowej konkurencji - biegu na 100 m przez płotki - 23-letnia bydgoszczanka walczyła nie tylko z rywalkami, ale przede wszystkim z urazem mięśnia dwugłowego uda. Na mecie upadła i ze łzami w oczach opuszczała bieżnię. Podobnie było po biegu na 200 m, który kończył środowe zmagania. Jeszcze wieczorem Polka potwierdziła, że mimo kontuzji zamierza dalej startować.

W czwartek czwarta wieloboistka mistrzostw świata w Eugene była bliska przedwczesnego zakończenia zawodów. Reprezentantka biało-czerwonych spaliła dwie próby w skoku w dal i pozostała jej jedna, by nadal być klasyfikowaną. Sułek pokazała, że psychicznie jest bardzo mocna i w takich okolicznościach o 12 cm poprawiła rekord życiowy (6,55 m). Rekordzistka Polski osiągnęła także najlepszy wynik w karierze w rzucie oszczepem - 42,86 m. Sułek w sześciu konkurencjach zdobyła 5560 pkt i jest trzecia w "generalce".

Redakcja poleca

Sułek walczy o srebro

Ada na Twitterze zapowiadała, że kolejna decyzja na temat dalszych startów zapadnie po oszczepie. Tu zdarzyło się coś nieoczekiwanego, bo rzucająca daleko poza 55 m Holenderka wycofała się z imprezy z powodu kontuzji kostki. W tej sytuacji automatycznie zwolniła jedno miejsce na podium.

- I wszystko jasne. Wiem już, ile sekund do kogo, ile sekund nad kim. Walczę o srebro. Nie będzie to łatwe, ale nie z takich rzeczy się wychodziło obronną ręką - powiedziała na nagraniu opublikowanym na Instastory.

Liderką jest niezagrożona na 1. miejscu Belgijka Nafissatou Thiam (5776 pkt). Walka o dwie kolejne lokaty będzie się toczyć pomiędzy Szwajcarką Annik Kaelin (5604 pkt), Sułek oraz Belgijką Noor Vidts (5497 s). Polka najlepiej w tej stawce biega na 800 m, ale zagadką pozostaje jej zdrowie. W normalnych okolicznościach bylibyśmy spokojni o srebro. Finał siedmioboju w czwartek o godz. 21:55.

RadioZET.pl