Obserwuj w Google News

Zdobywca Pucharu Świata zginął w wypadku. Federacja wydała komunikat

2 min. czytania
21.11.2023 11:28
Zareaguj Reakcja

Hannes Strydom, zdobywca Pucharu Świata w rugby w 1995 roku, nie żyje. Południowoafrykański zawodnik zginął w wypadku samochodowym w pobliżu miasta Emalahleni w prowincji Mpumalanga w północno-wschodniej części kraju. Miał 58 lat.

Znicze
fot. Adam Burakowski/REPORTER /EastNews

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 19 listopada. Bliski przyjaciel i były kolega z drużyny Kobus Wiese zdradził, że samochód, którym podróżował Hannes Strydom, zderzył się z minibusem taksówką. Szczegóły nie są znane.

Wiadomość o tragicznej śmierci 58-latka potwierdziła krajowa federacja rugby (SARU). - Hannes był jednym z najwspanialszych graczy swojego pokolenia, a jako członek drużyny Springbok [przydomek kadry RPA - red.] od 1995 roku był jednym z bohaterów tej dyscypliny sportu - powiedział cytowany w komunikacie prezes SARU Mark Alexander. Wcześniej zmarli inni członkiem złotej ekipy: Ruben Kruger, Joost van der Westhuizen, Chester Williams, James Small i trener Kitch Christie.

Zmarł Hannes Strydom

Hannes Strydom wraz z kolegami z reprezentacji Republiki Południowej Afryki w 1995 roku sięgnął po Puchar Świata w rugby. W finale w Johannesburgu gospodarze pokonali Nową Zelandię 15:12. To był pierwszy tytuł tej kadry. Później triumfowała jeszcze trzykrotnie w latach 2007, 2019 i 2023.

W drużynie narodowej Strydom występował w latach 1993-1997. Po zakończeniu kariery zajął się biznesem - posiadał sieć aptek. W 2014 roku był bliski śmierci po tym, jak sześciu sprawców zaatakowało go podczas próby kradzieży samochodu. Doznał wówczas pęknięcia czaszki oraz wielu ran kłutych i trafił na oddział intensywnej opieki medycznej.

Źródło: RadioZET/BBC/springboks.rugby

Nie przegap