Obserwuj w Google News

Zdobył mistrzostwo Polski i zakończył karierę. Szokująca decyzja 21-latka

2 min. czytania
09.11.2023 20:07
Zareaguj Reakcja

Chociaż od jego zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów z zespołem Orlen Cellfast Wilków Krosno minął zaledwie miesiąc, 21-letni Denis Zieliński podjął decyzję - ku ogromnemu zaskoczeniu wszystkich - o zakończeniu kariery żużlowca.  "Chciałbym podziękować każdemu z Was za niesamowite wsparcie, jakie otrzymałem przez te lata" - napisał Zieliński w mediach społecznościowych, tłumacząc przy okazji powody swojej decyzji.

Denis Zieliński
fot. Instagram/wilkikrosno

Początek października był dla Denisa Zielińskiego przełomowym okresem w jego karierze. 21-latek nie tylko świetnie prezentował się w tym czasie w kończących sezon meczach U-24 Ekstraligi, ale triumfował także w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów z zespołem Orlen Cellfast Wilków Krosno. Wszystko wskazywało na to, że po zakończeniu rozgrywek młody żużlowiec odejdzie z drużyny z Krosna i będzie kontynuować karierę w pierwszej Lidze Żużlowej.

Tak mówił zresztą sam Zieliński, przed kamerami programu Motowizja. - Odchodzę z Krosna po tym sezonie i szukam klubu na przyszły rok, gdzie będę mógł się rozwijać - wyjawił, zaznaczając, ze najbardziej chciałby trafić do którejś z ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej żużla w Polsce. Niestety, nie zgłosił się po niego żaden zespół, co było jednym z powodów, dla których 21-latek postanowił zakończyć swoją karierę.

Redakcja poleca

Denis Zieliński zakończył karierę w wieku 21 lat

Na wstępie chciałbym podziękować zespołowi Wilków Krosno za miniony sezon, był on pełen wzlotów i upadków. Rok 2023 był dla mnie najlepszym sezonem w karierze żużlowej. Nabrałem wiele doświadczenia, które z każdym dniem pokazywało efekty mojej pracy. Starałem się dawać z siebie 110%, lecz nie zawsze to wychodziło. Dziękuję Kibicom za wspaniały doping na każdym meczu. Dziękuję mojemu klubowi za każdą możliwość jazdy i rozwijania się" - rozpoczął swój długi wpis na Instagramie żużlowiec.

"Drodzy Kibice, z wielką trudnością, ale i determinacją podchodzę do napisania tych słów. Po wielu latach zmagania się na torze zdecydowałem, że nadszedł czas, by zakończyć moją karierę żużlową. Wielokrotnie zastanawiałem się, jak będzie wyglądał ten moment, w którym zakończę karierę. Na pewno nie wyobrażałem sobie tego w taki sposób. Teraz, kiedy jestem w tym miejscu, jest to równie trudne, jak myślałem, że będzie. Jestem jednak przekonany, że to jest właściwa decyzja" - dodał.

Denis Zieliński: "Moja miłość do żużla nie zniknie"

"Pamiętam każdy wyścig, każde zwycięstwo, każdą porażkę i każdą kontuzję. Choć moja kariera żużlowa dobiega końca, moja miłość do tego sportu nie zniknie. Kończę karierę sportowca jako Drużynowy Mistrz Polski Juniorów i życzę powodzenia całemu środowisku żużlowemu. Dziękuję!" - zakończył swój wpis Zieliński.

Denis Zieliński zadebiutował w PGE Ekstralidze w 2020 roku w barwach GKM-u Grudziądz. W minionym sezonie 2022, który był jego najlepszy w karierze i w którym reprezentował barwy wspomnianych Wilków Krosno, jego średnia punktów na bieg wynosiła 0,950. W Ekstralidze występował jeszcze także w barwach Apatora Toruń.

Źródło: Radio ZET/Instagram/Denis Zieliński

Nie przegap