,

To się dzieje naprawdę. Walka o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej w Polsce

26.05.2023 09:02

Walka Ołeksandr Usyk vs Daniel Dubois, której stawką będą mistrzowskie pasy trzech federacji w wadze ciężkiej, odbędzie się w sierpniu w Polsce! O uzyskaniu porozumienia poinformował w mediach społecznościowych promotor Ukraińca, Aleksander Krasjuk.

Ołeksandr Usyk
fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

"To prawda. Polska jest jedną z trzech możliwych lokalizacji walki Usyk - Dubois o Mistrzostwo Świata wagi ciężkiej WBA, WBO, IBF, a także pas The Ring. Już od kilku dni mocno nad tym pracujemy" - pisał w kwietniu promotor bokserski Andrzej Wasilewski. Potwierdził tym samym wcześniejsze słowa Aleksandra Krasjuka.

Tego samego dnia panowie spotkali się w Polsce, by omówić ewentualne szczegóły. Szanse od początku wydawały się duże, gdyż do pomysłu organizacji tego pojedynku nad Wisłą zapalić się sam pięściarz. 36-latek, podobnie jak wielu jego rodaków, wielokrotnie dziękował naszej ojczyźnie za okazane wsparcie w związku z wojną w Ukrainie. Wielu jego krajanów uciekło do Polski przed rosyjskim okupantem.

Walka Usyk vs Dubois w Polsce. Znamy miejsce i datę

W czwartek Krasjuk w mediach społecznościowych przekazał, że to on wygrał przetarg na organizację walki Ołeksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Danielem Dubois (19-1, 18 KO). By wygrać licytację, trzeba było wyłożyć ok. 8 milionów dolarów. Panowie zmierzą się 12 sierpnia we Wrocławiu. Stawką starcia będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO i IBF w królewskiej kategorii - wadze ciężkiej.

Dla Ukraińca będzie to druga walka w Polsce. 17 września 2016 roku w Ergo Arenie w Gdańsku Usyk pokonał jednogłośnie na punkty Krzysztofa Głowackiego i odebrał mu tytuł mistrza WBO w kategorii cruiser. 25-letni Dubois do tej pory boksował jedynie na dwóch rynkach - amerykańskim i rodzimym brytyjskim.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się