Obserwuj w Google News

Pokazała Polce środkowy palec. Skandaliczne zachowanie Niemki w Planicy

1 min. czytania
02.03.2023 21:48
Zareaguj Reakcja

Skandaliczne zachowanie niemieckiej zawodniczki w czasie ćwierćfinału sprintu na MŚ w Planicy. Victoria Karl nie utrzymała nerwów na wodzy i pokazała Izabeli Marcisz środkowy palec. Po wulgarnym geście zawodniczka przeprosiła reprezentantkę biało-czerwonych.

Victoria Karl
fot. Sportschau/YouTube screen

W czasie czwartkowego sprintu ćwierćfinałowego na MŚ w Planicy doszło do spornej sytuacji. W trakcie rywalizacji na trasie Victoria Karl padła po starciu z Izabelą Marcisz, tracąc szanse na awans. Polka, która ostatecznie została zdyskwalifikowana przekonywała po biegu, że nie doprowadziła do upadku rywalki.

Redakcja poleca

- Nie czuję się winna tej sytuacji, bo to była normalna walka na trasie. Nie sądzę, by nasz protest coś dał - mówiła. Po pewnym czasie władze FIS faktycznie odrzuciły polski wniosek.

Niemka pokazała Marcisz środkowy palec [WIDEO]

Niemniej jednak profil Sportschau opublikował na YouTubie nagranie dowodzące na niewinność reprezentantki biało-czerwonych. W materiale widać, że między zawodniczkami nie doszło do żadnego kontaktu, a Karl upadła przez własny błąd. Po chwili Niemka pokazała Marcisz środkowy palec.

Oglądaj

Gdy emocje opadły jeszcze tego samego dnia Niemka w rozmowie z TVP Sport przeprosiła Polkę za swoje zachowanie.

"W chwili rywalizacji o taką stawkę czasami tracisz kontrolę nad emocjami. Izabela, nie chciałam pokazywać ci tego środkowego palca, to było za dużo i niewspółmiernie do szkód. Przepraszam. Mam nadzieję, że któregoś dnia się spotkamy i normalnie podamy sobie ręce. Nie chciałam się tak zachowywać" - cytuje jej słowa portal sport.tvp.pl.

RadioZET.pl