,

Tragiczne wieści z Ukrainy. Mistrz kraju zginął pod Bachmutem

25.05.2023 13:18

Ołeksandr Onyszczenko, juniorski mistrz Ukrainy w boksie, zginął w trakcie walk z Rosjanami w pobliżu Bachmutu. Jego trener Dmytro Dubrov opisał go jako jednego z najlepszych zawodników, z jakimi pracował. „Trenowałem go od 9 roku życia. Był dla mnie jak syn” – napisał szkoleniowiec.

Mistrz Ukrainy zginął pod Bachmutem. "Był jednym z najlepszych zawodników w kraju"
fot. Ukrainian Boxing Federation/Facebook

30-letniego zawodnika pożegnała już ukraińska federacja bokserska. „Oleksandr zginął nieopodal Bachmutu, broniąc Ukrainy przed wrogiem z Rosji. Federacja składa rodzinie zawodnika najszczersze kondolencje. Wieczna pamięć o wszystkich, którzy oddali życie za niepodległość naszego kraju” – napisali działacze.

Ołeksandra Onyszczenko pożegnał też jego trener Dmytro Dubrov. „To jeden z najlepszych bokserów, z jakimi pracowałem. Zaczęliśmy treningi, gdy miał on 9 lat. Był dla mnie jak syn. Przeszedł trudną drogę, osiągnął wiele” – napisał szkoleniowiec o 30-latku.

Onyszczenko był juniorskim mistrzem Ukrainy. W trakcie kariery wygrał m.in. Puchar Karpat i kilka innych, a także należał do kadry narodowej. Żołnierz został pochowany w tę środę.

Bitwa o Bachmut "najbardziej krwawym starciem" podczas wojny przeciwko Ukrainie

Walki o Bachmut, miasto znajdujące się w ukraińskim obwodzie donieckim, trwają od sierpnia 2022 roku. Strona ukraińska ocenia, że Rosjanie, usiłując je zająć, stracili około 100 tysięcy ludzi. W niedzielę potwierdził to prezydent USA Joe Biden, uczestniczący w szczycie G7 w Hiroszimie.

Bitwa o Bachmut to najdłuższe i najbardziej krwawe starcie podczas wojny Rosji przeciwko Ukrainie. 

RadioZET.pl/Ukrainska Pravda/PAP

Logo radiozet Dzieje się