Obserwuj w Google News

Tak wygląda teraz Andrzej Gołota. Nagranie zamieścił w sieci jego rywal

2 min. czytania
21.11.2023 14:28
Zareaguj Reakcja

Andrzej Gołota po latach miał okazję zobaczyć się ze swoim dawnym rywalem, Riddickiem Bowem. Nagranie ze spotkania byłych pięściarzy trafiło do sieci. Internauci szybko zauważyli, że lata spędzone w ringu mocno odbiły się na zdrowiu obu panów.

Andrzej Gołota, Riddick Bowe
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Gołota i Riddick Bowe stoczyli walki, które na stałe zapisały się w historii polskiego boksu. Do ich pierwszego starcia doszło w 1996 roku. Pojedynek był wyrównany, ale zakończył się skandalem po tym, jak Polaka zdyskwalifikowano za cios poniżej pasa. Bardzo szybko pojawił się pomysł walki rewanżowej. Doszło do niej już kilka miesięcy później. Niestety i tym razem Gołota uderzał poniżej pasa i został zdyskwalifikowany. Warto dodać, że w momencie dyskwalifikacji Polak prowadził na kartach sędziowskich.

Dobra, choć niesportowa, postawa Gołoty przyniosła mu potem szansę walki o mistrzowski pas WBC. W starciu z legendarnym Lennoxem Lewisem przegrał jednak już w pierwszej rundzie przez KO. Łącznie w karierze stoczył 51 pojedynków, z czego wygrał 41.

Andrzej Gołota i Riddick Bowe - spotkanie po latach

Po wielu latach od wydarzeń z 1996 roku Gołota i Bowe spotkali się ponownie. Krótką relację z tego wydarzenia zamieścił w mediach społecznościowych sam Amerykanin. Kibice szybko zwrócili uwagę na to, że panowie nie są w najlepszej formie, a zwłaszcza Bowe. Warto dodać tu, że Gołota ma 55 lat, a jego dawny rywal jest tylko rok starszy. "Ale ta waga ciężka wyniszcza. Oni nie są starzy, a idą gorzej niż mój 90-letni dziadek" - skomentował jeden z internautów.

Riddick Bowe może pochwalić się 45 stoczonymi walkami na zawodowym ringu. Odniósł aż 43 zwycięstwa i poniósł tylko jedną porażkę (jedna walka bez rozstrzygnięcia). W trakcie kariery wygrywał nie tylko z Gołotą, ale też takimi gwiazdami boksu jak Evander Holyfield. W 1992 roku po pokonaniu go sięgnął po mistrzostwo świata WBA, WBC i IBF. Ostatnią walkę stoczył w 2008 roku, pokonując Gene'a Pukalla.

Źródło: Radio ZET/Twitter(X)

Nie przegap