Obserwuj w Google News

Tajemnicza śmierć w czasie zawodów. Organizatorzy wydali komunikat

1 min. czytania
08.11.2023 20:07
Zareaguj Reakcja

53-letni mężczyzn zginął w niewyjaśnionych okolicznościach podczas zawodów triathlonowych w Australii. Organizatorzy potwierdzili śmierć uczestnika i podziękowali tym, którzy ruszyli z pomocą.

Noosa Triathlon
fot. Noosa Triathlon/Facebook/screen

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 5 listopada ok. godz. 7:50 w czasie rywalizacji w 40. edycji Noosa Triathlon. Podczas zmagań w pływaniu jeden z uczestników miał "problemy natury medycznej". Rywale ruszyli mu z pomocą, wyciągnęli na brzeg i rozpoczęli resuscytację, zanim przekazali go w ręce medyków. Niestety nie udało się go uratować.

Nie wiadomo, co było przyczyną zgonu. Policja potwierdziła, że zmarły mężczyzna miał 53 lata i startował w swojej kategorii wiekowej. Organizatorzy wydali komunikat w tej sprawie.

Śmierć na Noosa Triathlonie

"Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci uczestnika Noosa Triathlon" - napisano na Facebooku. "Pod koniec rywalizacji w pływaniu jeden z uczestników wymagał pomocy innych zawodników, a ci wyciągnęli go z wody w celu udzielenia dalszej pomocy medycznej ze strony personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo wodne i personel medyczny" - dodano.

"Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom sportowca, których nadal będziemy wspierać. Dziękujemy sportowcom, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy, a także służbom ratowniczym i personelowi medycznemu, który szybko zapewnili sportowcowi pomoc medyczną" - zakończono.

Źródło: RadioZET/7news.com.au/Noosa Triathlon

Nie przegap