Obserwuj w Google News

Nie żyje reprezentant Polski. Zmarł w wieku 33 lat

1 min. czytania
20.11.2023 08:30
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Szymon Urbańczyk. Były hokeista i pięciokrotny reprezentant Polski zmarł w wieku 33 lat. Informację o jego śmierci potwierdził zespół Re-Plast Unia Oświęcim. Dzień przed śmiercią sportowiec zjawił się na meczu Unii z Zagłębiem Sosnowiec.

Nie żyje Szymon Urbańczyk
fot. Re-Plast Unia Oświęcim/Facebook screen

Szymon Urbańczyk nie żyje. Sportowiec grał w hokeja. Jeszcze jako czynny zawodnik zaczął pełnić funkcję trenera. Swoją karierę ze sportem zaczął w Unii Oświęcim, z którą sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2011/12. Następnie reprezentował barwy m.in. GKS-u Katowice i Zagłębia Sosnowiec. Finalnie z profesjonalną karierą pożegnał się w 2015 roku. Oprócz roli szkoleniowca pięciokrotny reprezentant Polski był także sędzią hokejowym.

Nie żyje Szymon Urbańczyk

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Szymona Urbańczyka, naszego byłego zawodnika i członka brązowej drużyny z sezonu 2011/2012. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje. Cześć Jego pamięci!" - napisano na profilu Re-Plast Unia Oświęcim na Facebooku.

"Gazeta Krakowska" zaznaczyła, że Szymon Urbańczyk w piątek 17 listopada, czyli na dzień przed śmiercią był widziany na meczu hokeja Unii Oświęcim z Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei "Przegląd Sportowy" ujawnił, że problemy 33-latka ze zdrowiem zaczęły się w ubiegłym roku, gdy przeszedł udar.

Źródło: Radio ZET/Facebook

Nie przegap