Szokująca decyzja. Trzykrotny mistrz olimpijski kończy karierę

29.12.2022 10:45

Matthias Mayer, trzykrotny mistrz olimpijski w narciarstwie alpejskim, niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery. Jego decyzja jest o tyle zaskakująca, że jego nazwisko wciąż jest na liście startowej Pucharu Świata w Bormio.

Matthias Mayer
fot. Alessandro Trovati/Associated Press/East News

Mayer nie pojawił się podczas środowej rywalizacji w zjeździe, ale tłumaczono to problemami żołądkowymi. Teraz wiemy już, że zabraknie go także w czwartek, a także wszystkich pozostałych zawodach.

- W ostatnich dniach sporo myślałem i muszę powiedzieć, że to już czas, żebym wycofał się z alpejskiego Pucharu Świata. To mój ostatni przyjazd. Wystarczy. Nie mam już w sobie tej determinacji - tłumaczył Austriak.

Matthias Mayer - trzykrotny mistrz olimpijski w narciarstwie alpejskim

W lutym Austriak triumfował w supergigancie w olimpijskich zmaganiach w Chinach i został pierwszym w historii alpejczykiem ze złotym medalem w trzech kolejnych edycjach igrzysk. Zwyciężył także w zjeździe w Soczi (2014) i w supergigancie w Pjongczangu (2018). W Chinach był też trzeci w zjeździe. Ponadto ma w dorobku 11 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, ale żadnego w trwającym sezonie, choć dwukrotnie stał na podium.

RadioZET.pl