Zamknij

Szkolnikowski ujawnił nowe prawa. TVP pokaże wielkie imprezy

16.01.2023 13:09

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, przekazał, że telewizja publiczna zapewniła sobie prawa do pokazywania transmisji kolejnych pięciu igrzysk olimpijskich. To oznacza, że letnie i zimowe imprezy w TVP oglądać będziemy przynajmniej do 2032 roku.

Marek Szkolnikowski
fot. Bartosz KRUPA/East News

TVP nie zwalnia tempa i zapewnia sobie kolejne ważne sportowe wydarzenia na swoich antenach. Telewizja publiczna dopiero co pokazywała piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze czy mistrzostwa świata w darcie, a Marek Szkolnikowski zapowiada kolejne wielkie imprezy. Tym razem chodzi o igrzyska olimpijskie - zarówno letnie, jak i zimowe. Do 2032 roku będzie pokazywać je TVP Sport.

Transmisja igrzysk olimpijskich w TVP do 2032 roku

- W każdym biznesie kluczowa jest wizja wykraczająca poza partykularne interesy i kadencje. Dlatego z nieukrywaną dumą informuję, że telewizja TVP Sport zabezpieczyła sobie prawa do następnych pięciu Igrzysk do 2032. Poza tym mamy wielką piłkę do 2028 i lekką atletykę do 2029 - przekazał na Twitterze.

Jeśli chodzi o letnie igrzyska olimpijskie, to najbliższe w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Cztery lata później gospodarzem imprezy będzie Los Angeles (Stany Zjednoczone), a w 2032 roku igrzyska zorganizuje Brisbane (Australia). W przypadku zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku gospodarzem będą Włochy. Organizatora imprezy w 2030 roku jeszcze nie wybrano.

Jakie prawa TV ma TVP Sport? Mistrzostwa Europy i Liga Narodów UEFA

Co ciekawe Telewizja Polska już wcześniej zapewniła sobie prawa do pokazywania wielkich imprez piłkarskich. Na antenach TVP kibice będą mogli obejrzeć mistrzostwa Europy w 2024 i 2028 roku, a także zmagania Ligi Narodów UEFA w latach 2022, 2024 i 2026. Poza tym pokazywać będzie mecze z udziałem reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

loader

RadioZET.pl