Obserwuj w Google News

Syn deputowanego Dumy podejrzany o morderstwo. To zawodowy hokeista

1 min. czytania
12.03.2023 16:08
Zareaguj Reakcja

Artem Iwanyuzzenkow, syn deputowanego rosyjskiej Dumy Państwowej Borysa Iwanyuzzenkowa i hokeista klubu KHL z Soczi, jest podejrzany o morderstwo. Do tragicznego zdarzenia miało dojść w jednej z kawiarni pod Moskwą.

Rosyjscy policjanci
fot. AP/Associated Press/East News

O tragedii informuje portal NEXTA. Jak wynika z relacji dziennikarzy Artem Iwanyuzzenkow, hokeista drużyny HK Soczi, wdał się w kłótnie z klientami baru i dźgnął nożem w brzuch 23-letniego mężczyznę. Poszkodowany zmarł na miejscu, a sprawca zbiegł.

Artem Iwanyuzzenkow jest synem deputowanego rosyjskiej Dumy Państwowej Borysa Iwanyuzzenkowa. W przeszłości młodzieniec miał już problemy z prawem. W 2020 roku śmiertelnie potrącił rowerzystę w Podolsku.

Redakcja poleca

Problemy synów deputowanego Dumy

Artem nie jest wyjątkiem w rodzinie. NEXTA przypomniała, że w 2016 roku najstarszy syn polityka Anton, również hokeista, potrącił na przystanku autobusowym dwie osoby. Sprawa zakończyła się ugodą.

Borys Iwanyuzzenkow też ma za sobą kryminalną przeszłość. W latach 90. był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej "Podolsk". Podejrzewano go o gwałt i nielegalne posiadanie broni.

RadioZET.pl/NEXTA/postsen.com