Świetna postawa Polaka w Pucharze Świata. Został liderem klasyfikacji generalnej

Paweł Żurek
27.01.2023 22:07

Oskar Kwiatkowski wygrał slalom gigant równoległy snowboardowego Pucharu Świata w kanadyjskim Blue Mountain. Polak w swojej koronnej kategorii awansował na pozycję lidera Pucharu Świata.

Świetny star Oskara Kwiatkowskiego. Polak został liderem Pucharu Świata
fot. IMAGO/pepphoto / Horst Mauelshagen/Imago Sport and News/East New

Kwiatkowski, który dzień wcześniej był trzeci, w finale pokonał Austriaka Alexandra Payera. To jego drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. Kwiatkowski awansował z kwalifikacji z 10. czasem, natomiast odpadł w nich Michał Nowaczyk - 26. miejsce.

W fazie pucharowej 26-letni reprezentant Polski spisywał się bardzo dobrze. W 1/8 finału pokonał Włocha Daniele Bagozzę, w ćwierćfinale Koreańczyka Sangho Lee, a w półfinale Japończyka Masakiego Shibę. W finale Kwiatkowski linię mety minął o 0,14 s szybciej od Payera. Polak poprzednie pucharowe zwycięstwo w tej konkurencji zanotował 14 stycznia w szwajcarskim Scuol.

W klasyfikacji generalnej snowboardowego Pucharu Świata Kwiatkowski awansował na czwartą pozycję (prowadzi Payer), a Nowaczyk zajmuje 27. miejsce. Natomiast w klasyfikacji

Kwiatkowski wysunął się na prowadzenie, zaś jego kolega z reprezentacji spadł na 23. pozycję.

Puchar Świata w snowboardzie. Aleksandra Król na czwartym miejscu

W rywalizacji kobiet startowała Aleksandra Król. Polka w eliminacjach była trzynasta. Jej rywalka w 1/8 finału Czeszka Zuzana Maderova nie ukończyła przejazdu. Król w ćwierćfinale była szybsza od Japonki Tsubaki Miki zaledwie o 0,07 s. W kolejnych dwóch startach, w półfinale, jak i o 3. miejsce, Król nie dotarła do mety. Zawody wygrała Niemka Ramona Hofmeister. 

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Król jest siódma, prowadzi Szwajcarka Julie Zogg. W zestawieniu uwzględniającym tylko slalom gigant równoległy Polka jest czwarta.

RadioZET.pl/PAP