Obserwuj w Google News

Sochan kontra Curry. Solidny mecz Polaka przeciwko mistrzom NBA

1 min. czytania
15.11.2022 10:00
Zareaguj Reakcja

Jeremy Sochan zagrał przeciwko Stephenowi Curry'emu i zdobył 12 punktów, ale jego San Antonio Spurs przegrało z mistrzami NBA Golden State Warrios 95:132. To szósta porażka "Ostróg" w siedmiu ostatnich spotkaniach.

Jeremy Sochan
fot. Godofredo A. Vásquez/Associated Press/East News

Jeremy Sochan wyszedł na parkiet w podstawowej piątce San Antonio Spurs. Grał przez 25 minut, trafił pięć z 13 rzutów z gry, ale żadnego z trzech za trzy punkty. Wykorzystał również dwa z trzech rzutów wolnych. Zaliczył siedem zbiórek, jeden przechwyty i trzy straty. W ekipie gości więcej punktów od Sochana zdobył tylko Keldon Johnson - 15.

Spurs w grze z aktualnymi mistrzami utrzymywali się do początku drugiej kwarty. Następnie przewaga Warriors zaczęła gwałtownie rosnąć. Na przerwę gospodarze schodzili przy 16-punktowym prowadzeniu, a później w pewnym momencie zespoły dzieliło nawet 41 punktów.

Redakcja poleca

Spurs przegrali z Warriors

Liderem Warriors był Jordan Poole, który wskoczył do pierwszej piątki za nieobecnego Klaya Thompsona. Zdobył 36 punktów, trafiając 13 z 20 rzutów z gry.

Teksańczycy doznali szóstej pporażki w ostatnich siedmiu meczach. Z dorobkiem sześciu zwycięstw i ośmiu porażek zajmują 12. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Co ciekawe bilans 6-8 mają również będący na 10. miejscu Warriors. Niska lokata "Wojowników" wynika z faktu, że nie wygrali w tym sezonie żadnego z siedmiu spotkań wyjazdowych.

RadioZET.pl/PAP