Zamknij

Spadł ze schodów po wyjściu z restauracji. Nie żyje mistrz kraju

09.01.2023 22:34

Miroslav Celler nie żyje. Mistrz Słowacji w squasha spadł ze schodów po wyjściu z restauracji w Bratysławie, po czym zmarł. Miał zaledwie 31 lat.

Miroslav Celler
fot. Facebook/Slovenská squashová asociácia

"Ze smutkiem w sercach informujemy, że Miroslav Celler zginął w nieszczęśliwym wypadku. Był znakomitym sportowcem i przyjacielem, ale przede wszystkim wspaniałym mężem i ojcem. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia. Spoczywaj w pokoju, Miroslav" - napisano w oficjalnym komunikacie Słowackiego Związku Squasha.

Więcej o tragedii, która wydarzyła się w nocy z piątku na sobotę, piszą dziennikarze portalu topky.sk, którzy z kolei powołują się na informacje witryny noviny.sk.

Miroslav Celler nie żyje

Według wiadomości drugiej z tych witryn Celler miał ze swoim przyjacielem wyjść z restauracji około 2:00 w nocy, po czym przewrócił się na schodach. Wezwanym na miejsce wypadku lekarzom nie udało się uratować życia sportowca. Do szpitala trafił natomiast jego przyjaciel.

Bardziej szczegółowe informacje na temat okoliczności zdarzenia nie są jasne. Jak informują zgodnie słowaccy dziennikarze, w sprawie wypadku prowadzone jest jednak policyjne śledztwo.

Celler był mistrzem Słowacji w squasha i kilkukrotnym wicemistrzem. Jako junior został z kolei mistrzem kraju aż ośmiokrotnie.

RadioZET.pl/Slovenská squashová asociácia | SSQA