Rz: Polacy zapytani o udział Rosji na IO. Miażdżąca przewaga

09.02.2023 08:15

Większość ankietowanych przez IBRiS nie chce, aby Rosja i Białoruś wzięła udział na IO, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Wyniki sondażu pojawiły się w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

flaga Rosji
fot. AFP/EAST NEWS

"Popieramy Ukrainę w wojnie, a teraz okazuje się, że udzielamy jej także olimpijskiego wsparcia w starciu z Rosją i Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim" - czytamy w czwartkowej "Rz".

Polacy nie chcą Rosjan na IO w Paryżu

Z sondażu IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że 72,6 proc. Polaków opowiedziało się przeciw rosyjskim i białoruskim sportowcom na igrzyskach w Paryżu. Tylko 15,2 procent ankietowanych jest za tym, by reprezentacje tych krajów mogły uczestniczyć w olimpijskiej rywalizacji.

loader

"Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przekonuje, że już w najbliższy w piątek po zdalnym spotkaniu z jego odpowiednikami z Europy aż 40 krajów opowie się stanowczo po stronie tych, którzy chcą wykluczenia Rosji i Białorusi z igrzysk" - wskazuje dziennik.

"Rz" dodaje, że Polski Komitet Olimpijski (PKOl) od początku zajmuje jednoznacznie antyrosyjskie stanowisko, podobnie jak Litwa, Łotwa, Estonia i pięć krajów nordyckich (Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia i Islandia).

RadioZET.pl/PAP