Obserwuj w Google News

Podejrzany ws. śmiertelnego pobicia w rękach policji. Długo się ukrywał

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
14.11.2023 11:13
Zareaguj Reakcja

Olgier M., poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem śmiertelnego pobicia zapaśnika Dominika Sikory, trafił w ręce policji. Mężczyzna był poszukiwany przez trzy lata. Odnaleziono go w Hiszpanii.

Olgierd M. i Dominik Sikora
fot. Wielkopolska Policja

Dominik Sikora, zapaśnik poznańskiego KS Sobieski, zginął od jednego ciosu w twarz. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 stycznia 2020 roku. Na nagraniu z monitoringu, które później pojawiło się w mediach społecznościowych, widać zawodnika stojącego w towarzystwie kilku osób i rozmawiającego z jedną z kobiet. Wreszcie dziewczyna odpycha 29-latka i uderza go w twarz. Dalej wszystko toczy się już bardzo szybko.

Do Sikory podchodzi elegancko ubrany mężczyzna i wymierza mu jeden cios w twarz. Pech chce, że zapaśnik nieszczęśliwie uderza głową o bruk i doznaje poważnego uszkodzenia mózgu. Umiera kilka dni później w szpitalu.

Olgierd M. zatrzymany

W toku śledztwa ustalono, że podejrzanym jest 42-letni Olgier M. Wydano za nim list gończy. Dopiero trzy lata później funkcjonariusze trafili na jego ślad w Hiszpanii. To tam został zatrzymany.

"Kilka dni temu policjanci z poznańskiej grupy pościgowej otrzymali wiadomość od Policji hiszpańskiej, że ścigany przez nich Olgierd M. został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante. Mężczyzna był poszukiwany od ponad trzech lat" - czytamy w komunikacie Wielkopolskiej Policji.

Podejrzany zostanie przetransportowany do Polski. Trafi do aresztu w Poznaniu, gdzie będzie oczekiwał na postawienie zarzutów.

RadioZET/wielkopolska.policja.gov.pl

Nie przegap